Liberec vrací svým tramvajím a autobusům tradiční tvář!
Místo kombinace bílé, zelené a žluté budou mít opět červený nátěr s bílými doplňky a po 30 letech se tak vrátí k barvám města. Přebarvené vozy budou navíc nově bez reklam. První dva vozy v novém kabátu už do provozu vyjely.
Změna bude postupná. Současné vozy získají červeno-bílou podobu v případě, že bude nutné jejich karosérie přelakovat. Nové vozy už se budou dodávat rovnou v červeno-bílé variantě.
Jednobarevné lakování s bílým polepem má navíc i praktický přínos. Pomůže ušetřit spoustu času na lakovně a v případě nehod nebo poškození se autobusy i tramvaje dostanou mnohem rychleji zpět do provozu.
Změna přinese i to, že dopravní podnik bude působit jednotně. Vozovny jsou laděné do červeno-bílé barvy a červeno-bílý bude i terminál Fügnerova.