Vysílací studio: 48 512 12 12
Dopravní linka: 800 900 952
ROSA LINN - Snap
Playlist
ROSA LINN
Snap
Právě vysílá:
Hitrádio Contact
Rádio, které hraje...

PODCASTY - co se děje u vás

PŘÍPRAVY NA LÉTO V TANVALDU

Léto je za dveřmi, podíváme se proto, jak to vypadá s koupalištěm v Tanvaldu nebo jak je nachystané nové discgolfové hřiště. Pan starosta Vyhnálek nám taky pověděl, co se v Tanvaldu akorát opravuje a jaké akce se chystají na prázdniny.

 

LSD V ŽELEZNÉM BRODĚ

Letní sklářská dílna neboli LSD v muzeu v Železném Brodě. Přijďte se podívat do školní sklářské huti jak vznikají díla sklářských umělců. Mezinárodní sklářské sympozium nabídne i zajímavé přednášky na sklářské téma. Více vám poví Lenka Jůnová. 

 

CENTRA ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A PŘIJÍMAČKY NA STŘEDNÍ ŠKOLY V LIBERECKÉM KRAJI

Jak dopadly přijímačky na střední školy v Libereckém kraji? Navyšuje kraj kapacity na středních školách? A proč kraj buduje další Centra odborného vzdělávání? O tom, jak je na tom regionální školství jsme si povídali s hejtmanem Libereckého kraje, Martinem Půtou.

 

FRÝDLANT SE BAVÍ 2024

Po dvou letech se vrací oblíbená akce Frýdlant se baví. Čeká vás spoustu koncertů, sportovních a tanečních vystoupení, pokusy, stánky a tím zábava nekončí. Na co všechno se můžete těšit vám povíme spolu se starostou Frýdlantu Danem Ramzerem.

 

SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE TROJZEMÍ

Spravedlivá transformace Trojzemí. Tak zní název konference, která se bude příští týden konat v Libereckém kraji. Co je její náplní? Jakými tématy se zabývá a kdo se jí zúčastní? To nám pověděl krajský radní Václav Židek.

  

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - PROGRAM ČERVEN 2024

 

CHRASTAVSKÉ SLAVNOSTI 31.5. - 2.6.2024

Chrastavské slavnosti plné zábavy, kultury a sportu. Vystoupí třeba Anna Julie Slováčková nebo Helena Vondráčková. Nebudou chybět prohlídky chrastavského sklepení, pohádky pro děti, tradiční orientační běh a čeká toho na vás mnohem víc.

 

PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET LIBERCE 2024

I letos se můžeme zapojit do vylepšování míst v Liberci. Pomocí participativního rozpočtu můžeme rozhodovat o tom, na jaké projekty má město dát peníze. V podcastu se dozvíte, jakým způsobem projekty na vylepšení města přihlašovat a taky jak pro ně potom hlasovat.  

 

 

STAROČESKÉ ŘEMESLNICKÉ TRHY V TURNOVĚ 2024

 

LIBERECKÝ KRAJ NAKOUPÍ DALŠÍCH 25 EXTERNÍCH DEFIBRILÁTORŮ

Liberecký kraj rozšiřuje síť automatických defibrilátorů v regionu. Nakoupí dalších 25 AED přístrojů. Kolik se jich už po kraji nachází a kde automatické defibrilátory najdeme? A kolik životů se díky nim podařilo zachránit? Na to nám odpověděl krajský radní pro zdravotnictví, Vladimír Richter. 

 

ZDISLAVSKÁ POUŤ A MĚSTSKÉ SLAVNOSTI  V JABLONNÉM V PODJEŠTĚDÍ + MALEVIL CUP 2024 

Tradiční Zdislavská pouť spolu s městskými slavnostmi v Jablonném v Podještědí už 25.5. Nebude chybět ani oblíbený den v Mokřadech a cyklisti už se můžou těšit na červnový Malevil Cup. Program všech akcí jsme probrali se starostou Jablonného, Jirkou Rýdlem. 

  

GELATO DELLA VITA - NOVÁ GELATERIE V LIBERCI

V Liberci, v Dolním Hanychově se ve středu 8. května otevřela nová Gelaterie – Gelato della Vita. Co všechno tady kromě zmrzliny můžeme ochutnat? Prozradil nám zakladatel Gelato della Vita, Víťa Vaníček.

  

REKONSTRUKCE KRAJSKÝCH SILNIC A MOSTŮ

Jaro je v plném proudu a stejně tak rekonstrukce krajských silnic a mostů. Jaké je vlastně hodnocení krajských silnic? A zhoršuje se nebo zlepšuje? A kolik peněz má letos kraj na opravy nachystáno? Na to jsem se zeptala náměstka hejtmana pro dopravu, Honzu Svitáka. Vy si to na HRC můžete poslechnout ve čtvrtek.

 

CO SE DĚJE V CHRASTAVĚ 

V Chrastavě začala výstavba vodovodu pro obyvatele Horního Vítkova, chystá se rekonstrukce školy, stavba tenisového kurtu a je toho mnohem víc. Všechno jsme důkladně probrali se starostou Chrastavy, Michaelem Canovem.

 

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - PROGRAM KVĚTEN 2024

 

ÚSPĚCH LASVITU NA DESIGN WEEKU V MILÁNĚ

Novoborská designová a sklářská společnost Lasvit získala na milánském design weeku nejprestižnější cenu světa designu Fuorisalone Award. O soutěži povyprávěl zakladatel Lasvitu, Leon Jakimič.

  

ŽENY VK DUKLA ZÍSKALY V EXTRALIZE STŘÍBRNÉ MEDAILE 

Podcast s trenérem žen VK Dukla Liborem Gálíkem a členkou týmu Lucií Kolářovou o velice vydařené sezóně. 

  

STAVBA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2024

Tradiční soutěž Karla Hubáčka o Stavbu roku Libereckého kraje se blíží do finále. Hlasovat pro svého favorita můžeme do konce dubna. V kolika kategoriích se soutěží, co soutěž výhercům přinese a kdy se dozvíme jména vítězů? To nám pověděl radní Jiří Ulvr.

 

KAM PŮJDOU PENÍZE Z HOSPODÁŘSKÉHO PŘEBYTKU LIBERECKÉHO KRAJE?

Liberecký kraj rozdělí resortům další desítky milionů korun. Může tak udělat díky hospodářskému přebytku z loňského roku. Peníze půjdou do zdravotnictví, dopravy, školství…Kolik peněz a komu kraj rozdělí? To jsme probrali s hejtmanem, Martinem Půtou.

 

LIBERECKÝ KRAJ PODPORUJE LIBERECKÁ DIVADLA

Liberecký kraj podporuje kulturu v regionu. Schválil dotace pro liberecká divadla. Šaldovo divadlo nakoupí třeba nové hudební nástroje. Na co dalšího divadlo F. X. Šaldy a Naivní divadlo peníze využijí? To Jsme probrali s Květou Vinklátovou.

 

LIBERECKÝ KRAJ PŘIPRAVIL PROGRAM NA PODPORU CIZINCŮ 

Liberecký kraj se stará i o cizince. Na integraci národnostních menšin a cizinců vytvořil dotační program. Na co jsou peníze určené a jaký je o program zájem? Podporu cizinců v kraji jsme probrali s Petrem Tulpou.

  

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - PROGRAM DUBEN

 

JARO VE FRÝDLANTU

Ve Frýdlantu to s jarem začíná žít. Staví se nové kabiny u zimáku, chystá se demolice v areálu nemocnice, čeká se na přílet čápů, kteří mají letos v hnízdě prvně naistalovanou kameru a je toho mnohem víc. Všechno jsme důkladně probrali s místostarostou Frýdlantu, Jirkou Stodůlkou.

 

LOUČENÍ S LIBERECKÝM BAZÉNEM

Bazén v Liberci se 31. března uzavře kvůli rozsáhlé rekonstrukci. Ještě před tím proběhne akce Loučení s bazénem.

 

LIBERECKÝ KRAJ A OCHRANA MĚKKÝCH CÍLŮ 

Liberecký kraj pokračuje v ochraně takzvaných měkkých cílů, zaměří se především na školy. Jaké kroky kraj konkrétně podniká? A co všechno mohou krajské školy na zajištění větší bezpečnosti žáků i učitelů využít? To jsme to probrali s náměstkem pro školství Jiřím Čeřovským.

  

INVESTICE DO ZOO LIBEREC V ROCE 2024

Liberecká zoo chystá několik novinek. Těšit se můžeme třeba na Údolí divočiny nebo nové pódium v dětském koutku. A to zdaleka není všechno. Co dalšího Liberecký kraj v zoo v Liberci chystá? To nám pověděl hejtman Martin Půta. 

  

O5 A RADEČEK  - 8.3.2024 MUSIC CLUB BUNKR LIBEREC

O5 a Radeček přijedou v pátek 8.3. zahrát do Liberce do Music clubu Bunkr. Jak se těší a co chystají? 

 

PROGRAM VODOHOSPODÁŘSKÝCH AKCÍ LIBERECKÉHO KRAJE

Z Programu vodohospodářských akcí letos rozdělí Liberecký kraj 18 milionů korun a už brzy bude možné začít posílat žádosti o dotaci. Kdo může o dotaci žádat a od kdy? To nám pověděl krajský radní pro životní prostředí a zemědělství Václav Židek.

 

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - PROGRAM BŘEZEN

Březnový program v jabloneckém městském divadle nám přiblížila dramaturgyně divadla, Radka Slížová.

  

STADION BEDŘICHOV

Stadion na Bedřichově čekají novinky. Vznikne tu nové zázemí pro běžkaře a prodlouží se i zasněžovací systém. Liberecký kraj na modernizaci stadionu Bedřichovu přispěje asi třicet procent. Kdo ještě se na modernizaci bude podílet a kdy by se mohlo začít stavět? To jsme probrali s Martinem Půtou.

  

SUCHEJ ÚNOR

Suchou cestou. Tak tímhle heslem se řídí letošní 12. ročník kampaně Suchej únor. V Libereckém kraji nad touto akcí převzal záštitu krajský radní pro zdravotnictví Vladimír Richter. A ten vám poví, jaké benefity můžete čerpat, pokud suchej únor držíte.

  

INDUSTRIAL HOUSE A BLESKOJISTKY

Majitel firmy Industrial House, Zdeněk Terendy nám pověděl o důležité úloze bleskojistek u fotovoltaických systémů. 

 

ŽENSKÝ TÝM VK DUKLA LIBEREC VYHRÁL ČESKÝ POHÁR! POPRVÉ V HISTORII!

Volejbalistky Dukly Liberec slaví neskutečný úspěch! Vyhrály poprvé v historii klubu Český pohár. Ve finále v Kutné Hoře porazily Královo Pole Brno 3:0 na sety. Liberecké volejbalistky tak mohly poprvé zvednout nad hlavy vítěznou trofej. 

57. ROČNÍK ČEZ JIZERSKÉ 50

Letošní 57. ročník Jizerské 50 byl bohužel kvůli nepřízni počasí zrušený. Jak organizátoři bojovali s nepříznivou předpovědí, jaké varianty závodu byly ve hře a jak je to se startovným? Poslechněte si podcast s Richardem Valouškem, organizátorem Jizerské 50.

 

JARNÍ PRÁZDNINY V BAZÉNU LIBEREC

Liberecký bazén se sice na jaře uzavře, ještě pořád tam ale můžeme vyrazit na relaxem a zábavou. Na jarní prázdniny naprosto ideální volba, čím proložit lyžovačku. Tobogány, sauna, vířivky a je toho mnohem víc. Co všechno bazén v Liberci nabízí si poslechněte v podcastu.

 

PODPORA CYKLO DOPRAVY V LIBERECKÉM KRAJI

Zima skončí, co nevidět a s příchodem jara zase vyrazíme na kolo. Kraj podpoří cyklo dopravu i letos a nezapomíná ani na sdílená kola. Na co všechno poputují peníze z dotačních programů? To nám prozradil náměstek hejtmana pro dopravu, Jan Sviták.

 

MĚSTSKÉ DIVADLO V JABLONCI - PROGRAM ÚNOR

Únorový program v jabloneckém městském divadle nám přiblížila dramaturgyně divadla, Radka Slížová.

 

NÁPLAVKA  V LIBERCI

Zkrášlování okolí sídla kraje v Liberci pokračuje. Krajští radní na svém prvním lednovém jednání vybrali firmu, která projekt náplavky a kultivace okolí sídla krajského úřadu dokončí. Kdy se tedy náplavka začne stavět a kdy si poprvé smočíme nohy v Nise?

 

LIBERECKÝ BAZÉN PŘED REKONSTRUKCÍ

Liberecký bazén čeká v tomto roce rozsáhlá rekonstrukce. Zatím ale pořád zůstává otevřený. Do kdy se budeme moci chodit do bazénu v Liberci koupat a jaké služby vlastně bazén nabízí? To jsem probrala s jednatelem bazénu, Robertem Korseltem.

 

INTEGROVANÉ VÝJEZDOVÉ CENTRUM V TURNOVĚ

Vznik nového integrovaného výjezdového centra v Turnově pro krajské hasiče, záchranku i policii už má reálnější obrysy. S hejtmanem Libereckého kraje, Martinem Půtou jsme probrali, kdy se začne stavět a jaké kroky je potřeba do té doby ještě podniknout.

 

OBCHŮDEK 2021+

Liberecký kraj opět podpoří venkovské prodejny, a to z programu Obchůdek 2021+. Kolik má kraj v programu připravených peněz? Kdo a do kdy může o dotaci žádat? To nám pověděl radní Libereckého kraje, Jiří Ulvr.

  

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - PROGRAM LEDEN

Lednový program v jabloneckém městském divadle nám přiblížila dramaturgyně divadla, Radka Slížová.

  

HODNOCENÍ ROKU 2023 V SOCIÁLNÍ OBLASTI

Krajský náměstek pro sociální oblast, Petr Tulpa u nás na Hitrádiu Contact zhodnotil, jak si Liberecký kraj vedl v uplynulém roce právě v oblasti sociálních věcí. Koho kraj podporuje a jak řeší finance pro tuto oblast?

 

ZÁVĚR ROKU 2023 V TANVALDU

Konec roku je za dveřmi, a to i v Tanvaldu. Nastal tedy čas zhodnotit, co se za uplynulý rok podařilo a taky zjistit co čeká Tanvald v tom následujícím roce. Vyzpovídali jsme proto starostu Tanvaldu, Vladimíra Vyhnálka. 

 

ZÁVĚR ROKU 2023 V CHRASTAVĚ

Na konci roku se ve studiu Hitrádia Contact stavil starosta Chrastavy, Michael Canov. Zeptali jsme se pana starosty na co je pyšný v tomto roce a taky jak dopadlo schvalování rozpočtu na příští rok. Do čeho bude Chrastava příští rok investovat, co je tou nejdůležitější akcí?

 

ZÁVĚR ROKU 2023 V HEJNICÍCH

Nový rok se nezadržitelně blíží, se starostou Hejnic, Jardou Demčákem jsme proto probrali, jaké mají v Hejnicích plány na příští rok. Pan starosta taky zhodnotil, co se podle něj povedlo v tom letošním roce. 

 

PARKOVACÍ DŮM U KRAJSKÉHO ÚŘADU 

Parkovací dům u krajského úřadu v Liberci už je hotový a v lednu přivítá první řidiče. Kolik parkovacích míst v něm vlastně bude k dispozici? A jak bude vypadat okolí sídla krajského úřadu po kultivaci, kterou kraj plánuje? Na to nám odpověděl krajský náměstek, Zbyněk Miklík.

 

INDUSTRIAL HOUSE A BLESKOJISTKY

Majitel firmy Industrial House, Zdeněk Terendy nám pověděl o důležité úloze bleskojistek u fotovoltaických systémů. 

 

 

AUTOMOTOMUSEUM LUČANY NAD NISOU

Nově otevřené automotomuseum v Lučanech nad Nisou. 

 

ADVENT V TURNOVSKÉM MUZEU ČESKÉHO RÁJE

Muzeum Českého ráje v Turnově si pro nás na adventní čas připravilo spoustu akcí. V muzeu je nachystaná perníčková výstava, na Dlaskově statku se proměnila výzdoba a v plánu je i adventní zpívání. Všechno jsme to důkladně probraly s kurátorkou muzea Vladimírou Jakouběovou.

 

ZAČÁTEK ZIMY A TECHNICKÉ SLUŽBY MĚSTA LIBEREC

Zima je tady, s ředitelem Technických služeb Liberec, Petrem Kračunem jsme probrali, jak jsou na zimu v TSML nachystaní. Kolik techniky a pracovníků se o údržbu Liberce stará a jak to probíhá, když nastane kalamitní stav?

  

DOPRAVNÍ PODNIK MĚST LIBERCE A JABLONCE

S dopravním ředitelem DPMLJ Martinem Hettnerem jsme probrali kdy budou zase v provozu tramvaje z Liberce do Jablonce, jak to dopadlo s testováním elektrobusů a spoustu dalšího.

  

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - PROGRAM PROSINEC

Prosincový program v jabloneckém městském divadle nám přiblížila dramaturgyně divadla, Radka Slížová. 

  

HODNOCENÍ ROKU 2023 V LIBERECKÉM KRAJI

Rok se s rokem sešel, a tak opět nastává čas bilancovat. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta na HRC zhodnotil, co se za uplynulý rok v našem regionu podařilo a prozradil nám taky hlavní plány a projekty kraje pro příští rok.

  

ADVENT V CHRASTAVĚ 2023

Advent v Chrastavě je pořádně nabitý. Čeká nás Mikulášská nadílka spolu s rozsvěcením vánočního stromu, Vánoce ve Fuhrichově domě, adventní koncerty, výstava betlémů a mnohem víc.. Všechny akce jsme důkladně probrali se starostou Chrastavy, Michaelem Canovem.

  

ZIMNÍ ÚDRŽBA V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj je opět připraven na zimní sezonu na krajských silnicích. O zimě, ale taky třeba o plánovaných rekonstrukcích jsme si povídali s náměstkem hejtmana pro dopravu, Honzou Svitákem. Kolik kilometrů silnic kraj spravuje, kolik kusů techniky má na údržbu k dispozici? Poslechněte si..

 

ZHODNOCENÍ ROKU 2023 V JABLONNÉM V PODJEŠTĚDÍ

Se starostou Jablonného v Podještědí, Jirkou Rýdlem jsme na HRC probrali to nejdůležitější z letošního roku. Obnovu baziliky, náměstí Míru a novou kašnu, taky jak to vypadá s rozpočtem na příští rok a v neposlední řadě i advent v Jablonném.

 

ZHODNOCENÍ ROKU 2023 VE FRÝDLANTU

Advent se blíží, konec roku taky, proto jsme si do studia pozvali starostu Frýdlantu, Dana Ramzera. Pan starosta nám pověděl plány Frýdlantu na příští rok, zhodnotil co se povedlo v tom letošním a pozval nás na adventní akce. 

 

ADVENT V TANVALDU

Po pár měsících jsem ve studiu HRC opět přivítala starostu Tanvaldu, Vladimíra Vyhnálka. Ptala jsem se na dokončení rekonstrukce ZUŠky, na nový gastrokompostér a protože se blíží advent, tak taky na adventní akce. Kdy se bude rozsvěcet stromeček a kdy můžete přijít na vánoční svařák v Tanvaldu?

 

SHRNUTÍ ROKU A ADVENT VE VIŠŇOVÉ

Ve studiu se za námi stavil starosta Višňové, Michal Scheidl, se kterým jsme probrali budování nové hasičárny, opravu kostela nebo taky adventní akce. Kdy bude rozsvěcení stromu, adventní koncert… To všechno a mnohem víc se dozvíte podcastu.

  

ZIMA A ADVENT V HEJNICÍCH

Před začátkem zimy se podíváme do Hejnic. S panem starostou Jardou Demčákem jsme probrali, jak jsou v Hejnicích připravení na zimu, kdy by mohla proběhnout plánovaná změna územního plánu nebo co mají Hejnice nachystané na advent.

  

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - HVĚZDY KLASIKY 30.11.2023

 

KURZ LÍČENÍ A ÚPRAV VLASŮ S ANDĚLKOU NA TVRZI KRASSA

Chcete se naučit jak se rychle a jednoduše zkrášlit? Tak přesně pro vás je víkendový kurz líčení a úprav vlasů s Andělkou na tvrzi Krassa. Andělka je filmová vizážistka a mistryně v makeupu a která vám vytvoří kurz přímo na míru. Co konkrétně se na kurzu naučíte si na HRC poslechněte v podcastech.

  

POTRAVINOVÁ POMOC LIBERECKÉHO KRAJE - OBĚDY ZDARMA PRO ŠKOLNÍ DĚTI

Děti a studenti ze sociálně a ekonomicky slabých rodin v Libereckém kraji se i letos dočkají bezplatného školního stravování. Kraj dokonce rozšířil věkové rozpětí. Kdo má tedy na obědy ve škole zdarma nárok a kolik rodin se do projektu zapojilo? To jsme probrali s krajským náměstkem pro školství, Jiřím Čeřovským.

  

INDUSTRIAL HOUSE

Rodinná firma Industrial House se specializuje na instalaci fotovoltaických systémů a chytrých domácností. Co to je chytrá domácnost a proč je fotovoltaika tak výhodná? Poslechněte si v rozhovoru s majitelem firmy, Zdeňkem Terendym. 

  

SVATOMARTINSKÁ VÍNA Z VINOTÉKY VÍNO HRUŠKA LIBEREC

Blíží se svátek svatého Martina a to znamená, že do prodeje půjdou konečně Svatomartinská vína. Co musí víno splňovat, aby si mohlo říkat Svatomartinské a nejen to jsme probrali s Petrem Bušanským, zástupcem vinařství víno Hruška, kam můžete Svatomartinské přijít i ochutnat.

  

DOPRAVNÍ PODNIK MĚST LIBERCE A JABLONCE - PŘEDSTAVENÍ DPMLJ

Každý z nás určitě někdy využil MHD. Někdo jezdí denně, někdo libereckými tramvajemi a autobusy cestuje jen občas. O hromadnou dopravu v Liberci se stará Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce. Kolik autobusů a tramvají vlastně po městě jezdí a kolik řidičů a řidiček je řídí? Spoustu dalšího jsme probrali s mluvčí DPMLJ, Martinou Poršovou.

  

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC NAD NISOU - PROGRAM LISTOPAD

 

DVĚ NOVÉ LISTOPADOVÉ AKCE V ČESKÉ LÍPĚ

Aby nám to do času adventu líp uteklo, připravila Česká Lípa na listopad hned dvě nové akce. Den čokolády a Svatomartinské slavnosti. Kde se akce budou konat a jaký bude program? To nám prozradila starostka České Lípy, Jitka Volfová.

 

SEVER SYNTH CITY

Největší hudební událost roku na severu Čech.  Na co a na koho se v úvodním ročníku téhle syntpopové akce můžete těšit, si poslechněte v podcastu s Petrm Černým. 

 

 

KOTLÍKOVÉ DOTACE V LIBERECKÉM KRAJI

Na začátku září Liberecký kraj spustil už popáté výzvu do programu Kotlíkové dotace. Kdo může dotace čerpat, jak vyplnit žádost a do kdy je možné o dotace žádat? To jsme probrali s krajským radním Jiřím Ulvrem.

 

MUZEUM ČESKÉHO RÁJE V TURNOVĚ

Dům číslo 72, multifunkční objekt ve Skálově ulici v Turnově, kde sídlí tamní Muzeum Českého ráje se po rekonstrukci dočkal slavnostního otevření. Jak muzeum po opravách vypadá a na jaké nové expozice se můžeme přijít podívat nám pověděla náměstkyně hejtmana Květa Vinklátová.

  

JAK SPRÁVNĚ TOPIT?

Začal nám podzim, pomalu se blíží zima a doma zase začínáme topit. Ale jak topit správně a na co si dát pozor abychom uspořili jak palivo tak finance a zároveň neznečišťovali ovzduší? To vám na HRC poradí radní Libereckého kraje, Václav Židek.

  

SPORTFILM FESTIVAL LIBEREC 12.-15.10.2023

Startuje oblíbený Sportfilm festival Liberec. S ředitelkou festivalu Renatou Balašovou jsme probrali ty nejlepší letošní filmy i to jak bude probíhat galavečer se slavnostním vyhlášením.

  

PŘESHRANIČNÍ ŽELEZNICE V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj se stále snaží zlepšovat přeshraniční dopravu. Za posledních zhruba 15 let se spolupráce mezi krajem a sousedními zahraničními protějšky v oblasti železniční dopravy posunula výrazně k lepšímu.  Jaké výhody v přeshraniční dopravě můžeme využívat a co dalšího se chystá? To jsme probrali s hejtmanem Libereckého kraje, Martinem Půtou.

  

SPORTFILM FESTIVAL LIBEREC 12.-15.10.2023

Sportfilm festival Liberec, přehlídka a taky soutěž těch nejlepších sportovních filmů, se blíží. Jaké jsou na letošek novinky? Jaké filmy budeme moci letos zkouknout, kde všude se bude promítat a jak si můžeme koupit festivalový pas? To všechno jsem probrala s ředitelkou Sportfilm festivalu, Renatou Balašovou.

 

SVĚTOVÝ DEN SRDCE V LIBERCI

Blíží se další ročník akce Světový den srdce. Připomíná srdce jako jeden z nejdůležitějších orgánů v těle. Čeká vás den plný osvěty i zábavy. Je s ním totiž spojená i řada akcí. Kam a kdy můžete vyrazit v Liberci v rámci Světového dne srdce nám prozradil krajský radní pro zdravotnictví, Vladimír Richter.

 

JABLONECKÉ MĚSTSKÉ DIVADLO - PROGRAM ŘÍJEN

Program na měsíc říjen

 

MEZINÁRODNÍ MČR V BĚHU NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH - VESEC 29.9.-1.10.2023

Závodí se v areálu po mistrovství světa z roku 2009, tato kolečková dráha je jedna z nejnáročnějších v republice. Nenechte si ujít tuhle tečku za letní sezónou a přijďte závodníky podpořit.

  

FRÝDLANT

Na začátku podzimu jsme se spolu s místostarostou, Jiřím Stodůlkou podívali do Frýdlantu. Probrali jsme, jak dopadla oprava frýdlantské rozhledny nebo jak je na tom stavba opěrné zdi pod frekventovanou krajskou silnicí. 

 

SPŠ A VOŠ LIBEREC

V letošním roce proběhlo sloučení textilky a průmyslovky v Liberci. Nově se škola jmenuje Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec. Pozvali jsme si ředitele školy, pana Jaroslava Semeráda, aby nám pověděl, jak sloučení škol proběhlo a jaké plány má škola dál? Co čeká studenty a učitele?

 

OPRAVY SILNIC V LIBERECKÉM KRAJI 

Liberecký kraj pokračuje v rekonstrukcích silnic a mostů a nezapomíná ani na cyklisty. Jaké významné silniční akce kraj dokončil a kde by mohly vzniknout nové cyklostezky? O dopravě v regionu jsme si popovídali s náměstkem hejtmana pro dopravu, Janem Svitákem.

 

INDUSTRIAL HOUSE 

Spotové obchodování s energiemi z fotovoltaických elektráren na rodinných domech, může být dneska dobrý způsob, jak uspořit nějakou tu korunu. Hlavní výhody fotovoltaiky jsme probrali s majitelem firmy Industrial House, Zdeňkem Terendym.

 

BURČÁK Z VINOTÉKY VÍNO HRUŠKA

Podzimní fenomén je tu. Sezóna burčáku je v plném proudu. Poslechněte si něco o jeho zpracování a taky o blahodárných vlastnostech burčáku. 

 

SKLENĚNÉ MĚSTEČKO 16.-17.9.2023

Sklářství má v Libereckém kraji dlouholetou tradici. Příležitost obdivovat toto řemeslo budeme mít už tento víkend v Železném Brodu. Proběhne tu totiž sklářský festival Skleněné městečko. Co všechno nám nabídne, jsme probrali se starostou Železného Brodu, Františkem Lufinkou.

 

PROJEKTY Z FONDU TUROW

Rozeběhl se první projekt financovaný z fondu Turow. Krajští radní odsouhlasili poskytnutí dotace na úpravnu vody v Machníně. Proč je stavba úpravny vody tak důležitá a jaké další projekty bude kraj z fondu financovat? Na to nám odpověděl hejtman Libereckého kraje, Martin Půta. 

 

CYKLO ZÁVOD ROAD CLASSICS JE TADY! UŽ TUTO SOBOTU 16.9.2023

Jedinečný závod na uzavřených silnicích s cílem na Ještědu. Kam nás trasa zavede, jak je dlouhá a jaké formáty závod nabízí? To všechno a mnohem víc jsme probrali s šéfem komunikace pro Road Classics, Tomášem Macákem.

 

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - PROGRAM ZÁŘÍ

 

BIG BAND JAM 9.9.2023

Kapela Big'O'Band pořádá tradiční Big Band Jam. Letos na novém místě, v areálu LVT.

  

TANVALDSKÉ SLAVNOSTI 2023 A DĚNÍ V TANVALDU

Tanvaldské slavnosti se blíží. Už tenhle víkend se můžete těšit na tradiční akci nabitou zážitky. Co konkrétně bude na programu jsme probrali se starostou Tanvaldu, Vladimírem Vyhnálkem. Pan starosta nám taky pověděl, jak pokračují rekonstrukce škol a jaké novinky se dějí v tanvaldské nemocnici.

  

DĚTSKÝ DEN S SBD SEVER, LIBERECKÝM KRAJEM A ČESKOSLOVENSKOU OBCÍ LEGIONÁŘSKOU 9.9.2023

Můžete se těšit na tradiční rekonstrukci bitvy, ale taky soutěže, dětské atrakce a spoustu dalšího. Detailně jsme Dětský den ve Vesci probrali s ředitelem SBD Sever, Petrem Černým. 

  

TULIFEST 8.9.2023

V pátek 8.9.2023 se v Liberci na náměstí před radnicí bude konat Tulifest. Nejde o festival tulení se, ale o soutěžní přehlídku hudebních skupin a sólistů s handicapem i bez, kterou prořádá sdružení Tulipan. Program celého Tulifestu jsme probrali s jeho organizátorkou, Helenou Gajdošovou.

  

LÍPA MUSICA 2023 - ZAHÁJENÍ FESTIVALU

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica začal. Jeho 22. ročník má motto Nejen klavír všemi smysly. O slavnostním zahájení, ale i o programu festivalu jsme si povídali s jeho ředitelem, Martinem Prokešem. Jaké koncerty můžeme v rámci festivalu navštívít si poslechněte v rozhovoru.

  

KRAJSKÉ DOŽÍNKY 9.9.2023

Poděkování Zemi za její dary, oslavy úrody a zábavu – to opět nabídnou Krajské dožínky Libereckého kraje. Kde se letos budou konat a jaký bude jejich program? To jsme probrali s Václavem Židkem, radním pro resort životního prostředí a zemědělství.

  

TSML A PŘÍVALOVÉ DEŠTĚ

Letní počasí provází čím dál častěji silné bouřky a přívalové deště. I s tím si musí Technické služby města Liberec poradit. Jak probíhá úklid po bouřce a jak je na tom vůbec dešťová kanalizace v Liberci? Nejen to jsme probrali s ředitelem TSML, Petrem Kračunem.

  

ROAD CLASSICS 16.9.2023

V Liberci se v polovině září pojede cyklistický závod Road Classics. Co všechno tahle cyklo novinka nabízí a proč se na závod vypravit? To jsme probrali s šéfem komunikace závodu, Tomášem Macákem.

 

LOUČENÍ S LÉTEM V JABLONNÉM V PODJEŠTĚDÍ

S panem starostou Jirkou Rýdlem jsme probrali program letošního Loučení s létem, ale taky třeba jak pokračuje obnova baziliky v Jablonném nebo jak je na tom rekonstrukce náměstí Míru.

  

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JEDNOTEK SBORŮ DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCÍ VE VYPROŠŤOVÁNÍ U DOPRAVNÍCH NEHOD 2.9.2023

Poslední prázdninovou sobotu se pod Ještěd sjedou dobrovolní hasiči z celého Česka. Utkají se o titul mistrů České republiky ve vyprošťování u dopravních nehod. Své síly poměří 14 družstev dobrovolných hasičů, každý za jeden kraj Česka. Kromě překvapivých výkonů hasičů uvidíte ukázky hasičské techniky, ale můžete se těšit i na dětskou zábavní zónu nebo koncert BigOBandu. Program akce jsme probrali s ředitelem hasičů Libereckého kraje, Honzou Hadrbolcem a taky s Honzou Pluhařem, velitelem liberecké stanice, který je zároveň jedním z rozhodčích akce.

 

 

DNY DOBROVOLNICTVÍ NA HRADĚ GRABŠTEJN 2.9.2023

Hrad Grabštejn bude na začátku září hostit Den dobrovolnictví. Celodenní festival plný hudby, regionálních řemeslných výrobků a prezentace dobrovolnictví. Kolik dobrovolnických organizací se akce zúčastní a jaký program se pro nás na celý den chystá? To jsme probrali s krajským radním, Jiřím Ulvrem.

  

LÉTO NA NÁMĚSTÍ - LETNÍ FESTIVAL CIZINCŮ A NÁRODNOSTNÍCH MENŠIN

Chtěli byste poznat jiné kouty a kultury naší země? Jejich tradiční jídla nebo hudbu? Teď máte možnost a nemusíte ani cestovat nikam daleko. Před libereckou radnicí bude v pátek 25.8.2023 Letní festival cizinců a národnostních menšin aneb Liberec – jedno město pro všechny. Program festivalu jsme probrali s koordinátorkou celé akce, Maruškou Matějíčkovou.

  

LIBERECKÝ KRAJ OPĚT PODPOŘÍ KRAJSKÉ HASIČE A POLICII

V pravidelném rozhovoru s hejtmanem Libereckého kraje, Martinem Půtou, jsme probrali podporu krajských hasičů a policie. Liberecký kraj ze svého krizového fondu hasiče podporuje dlouhodobě. A jinak tomu nebude ani letos. Kromě hasičů přispěje kraj také policii. Kolik peněz kraj poskytne a na co je hasiči a policie využijí? Dozvíte se v rozhovoru...

  

INDUSTRIAL HOUSE A ENERGETICKÁ NEZÁVISLOST DOMŮ

Co je to energetická nezávislost rodinných domů a jaké jsou její výhody? Poslechněte si rozhovor s odborníkem na obnovitelné zdroje energie, majitelem firmy Industrial House, Zdeňkem Terendym.

 

MÍT DOMOV A RODINU: „Samozřejmost, nebo vzácnost?" aneb PĚSTOUNSTVÍ V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj se snaží pomocí kampaně najít náhradní rodiče pro děti, které nemohou vyrůstat ve své biologické rodině. Jaký je zájem o vykonávání náhradní rodinné péče v Libereckém kraji? A pro kolik dětí se podaří najít náhradní rodinu? To jsme probrali s tím nejpovolanějším, s krajským náměstkem pro sociální věci, Petrem Tulpou.

 

SVIJANY OPEN 2023 

Jaký byl letošní liberecký ATP challenger Svijany Open 2023? To nám pověděl ředitel turnaje, Tomáš Trsek.

 

JINDŘICHOVICKÉ DNY

24. ročník Jindřichovických dnů 11.-12.8. je tady. Dvoudenní zábava pro všechny generace. Koncerty, komentované prohlídky, soutěže, ohňostroj a spoustu dalšího. Detailně jsme program Jindřichovických dnů probrali se starostou Jindřichovic, Martinem Vondráčkem. 

 

SEBASTIAN

Ve studiu se za náma stavil Sebastian a pověděl nám, jak tráví léto a na čem právě pracuje.

 

SVIJANY OPEN 2023

Tenisový turnaj Svijany Open 2023 je v plném proudu. Ve studiu jsme přivítali sportovního ředitele tenisového svazu, Honzu Stočese, aby nám trochu představil letošní hráče Svijany Open a průběh celého turnaje.

 

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2023 - PROGRAM SRPEN

 

LIBERECKÝ KRAJ INSTALUJE FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY

Snižování energetické náročnosti budov pomocí alternativního zdroje energie, to nabízí fotovoltaika. Liberecký kraj plánuje na střechách některých krajských budov vybudovat fotovoltaické elektrárny. Proč se do tohoto kroku kraj pouští, na kterých budovách už fotovoltaiku najdeme a kam dál se bude ještě instalovat? Na to nám odpověděl krajský náměstek, Zbyněk Miklík. 

 

SVIJANY OPEN 2023

Největší sportovní akce Libereckého kraje je tady! Svijany Open 2023. Tradiční mezinárodní tenisový turnaj mužů letos oslaví jubilejní 10. ročník. Jak bude akce probíhat a kdo se nám na turnaji představí jsme probrali s předsedou libereckého tenisového klubu, Ivanem Polívkou. 

 

LÉTO 2023 V TANVALDU

I v Tanvaldu je léto v plném proudu. S panem starostou Vladimírem Vyhnálkem jsme probrali, co se v Tanvaldu aktuálně opravuje, zavedení projektu samoobslužného stravování na další škole i to, jak je na tom tanvaldské koupaliště. 

 

PROJEKTY Z FONDU TURÓW

Na konci června začala rekonstrukce úpravny vody v Liberci v Machníně. Jedná se o první projekt z Fondu Turów. Jaké další projekty se budou z fondu financovat a kolik je v něm vlastně peněz? Na Hitrádiu Contact jsme to probrali s hejtmanem Libereckého kraje, Martinem Půtou. 

 

COUNTRY FESTIVAL VYSOKÁ

Country, koně, western, to je 12. ročník Country festivalu Vysoká. Můžete se těšit na koncerty těch nejlepších country kapel. A když country festival, tak nesmí chybět ani westernové závody, ukázky parkuru nebo projížďky na koních pro děti. Kdy a kde se festival koná a co dalšího je na programu se dozvíte v rozhovoru.

 

LETNÍ PROGRAM V MUZEU ČESKÉHO RÁJE V TURNOVĚ

Muzeum Českého ráje v Turnově si pro nás na celé léto připravilo spoustu akcí a zážitků. Dny s mineralogem, řemeslné soboty na Dlaskově statku, divadlo pro děti a spoustu dalšího. Co můžeme v turnovském muzeu zažít a vyzkoušet jsme probrali s jeho ředitelem, Honzou Prostředníkem. 

  

2. NOVOVESKÝ FESTIVAL

Oslavy 560. výročí založení obce Nová Ves a 8. ročník oslav mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko. To je 2. Novoveský festival! Kdy a kde se bude konat sportovní klání mezi obcemi a jaké kapely nám na novoveském festivalu zahrajou? To nám pověděl předseda pro kulturu na Nové Vsi, Petr Munzar. 

 

CENTRUM URGENTNÍ MEDICÍNY V KRAJSKÉ NEMOCNICI LIBEREC

Stavba Centra urgentní medicíny při Krajské nemocnici v Liberci pokračuje. Jak stavba začala, jak pokračuje a kdy se dočkáme jejího dokončení? A kam se můžeme přijít podívat na model Centra urgentní medicíny, ale i celé nemocnice? To nám pověděl krajský radní pro resort zdravotnictví, Vladimír Richter.

 

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2023 - PROGRAM ČERVENEC

 

INDUSTRIAL HOUSE

Fotovoltaika. Slovo, které hýbe světem. Poslechněte si o fotovoltaice rozhovor se Zdeňkem Terendym, zástupcem rodinné firmy Industrial House. Firmy, která se na instalaci fotovoltaických panelů specializuje.

 

INOVACE A VĚDA V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj podporuje výzkum, vývoj a inovace už víc jak deset let. Proč jsou věda a výzkum pro člověka důležité? Co konkrétního, jaké projekty už kraj učinil a v jakých oblastech? To jsme probrali s krajským radním, Jiřím Ulvrem.

 

HEJNICKÉ SLAVNOSTI 2023

Hejnické slavnosti jsou tady! Už tenhle víkend si můžete v Hejnicích užít tradiční akci. jarmark, lunapark, lety vrtulníkem nebo koncerty. Kdo nám letos přijede zahrát a co dalšího si v Hejnicích můžou užít jak děti tak dospělí? Dozvíte se v rozhovoru s místostarostkou Hejnic, Luckou Podhorovou. 

 

FRÝDLANT - MČR JUNIORŮ V DISCGOLFU + DALŠÍ CHYSTANÉ AKCE

Začínají prázdniny a ve Frýdlantu si pro nás na léto připravili spoustu akcí. Na co všechno se můžeme těšit nám pověděl místostarosta Frýdlantu, pan Jirka Stodůlka. A probrali jsme taky co se ve Frýdlantu od začátku roku podařilo vybudovat. 

 

INDUSTRIAL HOUSE

Rodinná firma Industrial House se specializuje na instalaci fotovoltaických systémů a chytrých domácností. Co to je chytrá domácnost a proč je fotovoltaika tak výhodná? Poslechněte si v rozhovoru s majitelem firmy, Zdeňkem Terendym. 

 

REVITALIZACE DOLNÍHO CENTRA LIBERCE

Projekt náplavky a kultivace okolí krajského úřadu v Liberci pokračuje. Stavba získala povolení, a ještě letos na podzim by se mělo začít stavět. Co všechno tady hodlá kraj vybudovat a jak bude dolní centrum Liberce po revitalizaci vypadat? To jsme probrali s hejtmanem Libereckého kraje, Martinem Půtou. 

 

NOVÝ ODBAVOVACÍ SYSTÉM VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ LIBERECKÉHO KRAJE

Liberecký kraj chystá modernizaci odbavovacího systému ve veřejné dopravě. Nákup jízdenek budeme moci provést pohodlně online. Jaké další změny nastanou a od kdy? A jak to bude se současnou opuscard? To jsme probrali s krajským náměstkem pro dopravu, Honzou Svitákem.

 

ČESKÁ LÍPA VYPSALA ARCHITEKTONICKOU SOUTĚŽ NA NOVOU KNIHOVNU

Česká Lípa bude mít novou knihovnu. Proč se vlastně město rozhodlo postavit novou budovu knihovny? Kde bude stát, jak bude vypadat a do kdy by mohla být hotová? To všechno nám pověděla starostka České Lípy, Jitka Volfová. 

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ZAHRADĚ GALLAS

Nových bytů na trhu je málo. Hypotéky nejsou v současnosti pro řadu lidí dostupné. Na popularitě tak opět získává družstevní bydlení. Nyní se touto formou staví projekt Zahrada Gallas na Františkově. Den otevřených dveří v Zahradě Gallas se uskuteční ve čtvrtek 15. června.

 

ANTONÍNSKÁ POUŤ V RADVANCI

Rozhovor s organizátorem a moderátorem pouti, Milanem Davidem. Co nás na pouti čeká, jaký bude doprovodný program a kam vyrazit v okolí Radvance na výlet?

 

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - FANTASTICKÁ ŽENA

Rozhovor s ředitelem jabloneckého divadla Pavlem Žurem o představení Fantastická žena. 

 

DOTACE NA PAMÁTKY V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj letos na obnovu a záchranu památek přispěje rekordní částkou. K čemu přesně dotační program slouží a kolik peněz se mezi žadatele rozdělí? A jaké konkrétní památky se dočkají obnovy? Na to nám odpověděla náměstkyně pro kulturu a památkovou péči, Květa Vinklátová.

 

CHRASTAVSKÉ SLAVNOSTI 2023

Rozhovor se starostou Chrastavy, Michaelem Canovem no Chrastavských slavnostech.

 

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - PROGRAM ČERVEN

 

MAJÁLES LIBEREC 2023

 

MĚSTSKÉ SLAVNOSTI 2023 V JABLONNÉM V PODJEŠTĚDÍ, ZDISLAVSKÁ POUŤ A MALEVILCUP

 

NOVINKY Z OBLASTI ZDRAVOTNICTVÍ V LIBERECKÉM KRAJI

Elektronizace zdravotní dokumentace pro záchranáře, tedy méně papírování a taky podpora hendikepovaných v regionu. To jsou témata, která Liberecký kraj v oblasti zdravotnictví aktuálně řeší. Detailně jsme je probrali s krajským radním pro zdravotnictví, Vladimírem Richterem.

 

VALDŠTEJNSKÉ SLAVNOSTI 2023

Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantu startují už 18.5.! Po čtyřech letech se tak zase můžeme těšit na tradiční třídenní akci plnou historie, dobrého jídla a pití, divadla, tance, bitev nebo třeba koncertů. Co se bude dít a jaké novinky jsou na Valdštejnské slavnosti na letošek nachystané jsme probrali se starostou Frýdlantu, Danem Ramzerem.

 

NÁVŠTĚVA PREZIDENTA PETRA PAVLA V LIBERECKÉM KRAJI

Po šesti letech zavítal do Libereckého kraje prezident České republiky. Region navštívila současná hlava státu Petr Pavel se svojí ženou Evou Pavlovou. Kam se prezident podíval, o čem se diskutovalo a jaký dárek  dostal? To všechno se dozvíte v rozhovoru s hejtmanem Libereckého kraje, Martinem Půtou, který prezidenta po celou dobu doprovázel.

 

KAPELA OLYMPIC V JABLONNÉM A REKONSTRUKCE NÁM. MÍRU

Do Jablonného v Podještědí se chystá kapela Olympic, která zahraje v 13.5. na místním koupališti. A jak že se Jablonnému vlastně povedlo sehnat takovou legendární kapelu? Nejen na to, jsme se zeptali pana starosty, Jirky Rýdla. S panem starostou jsme taky probrali třeba i jak probíhá rekonstrukce náměstí Míru. 

 

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA

Rozhovor s ředitelem jabloneckého divadla Pavlem Žurem o představení Čardášová princezna.

 

CO SE DĚJE VE VIŠŇOVÉ?

Ve Višňové otevřeli novou posilovnu. A co dalšího Višňová chystá? Jak dopadlo hlasování o participativním rozpočtu? Nejen to se dozvíte v rozhovoru se starostou Višňové, Michalem Scheidlem.

 

REGIONÁLNÍ POTRAVINA LIBERECKÉHO KRAJE 2023

V Libereckém kraji odstartovala soutěž Regionální potravina Libereckého kraje 2023. Letos je to už 14. ročník soutěže o regionální potravinářský výrobek. Kdo a jaké výrobky se mohou do soutěže hlásit? A jaké výhody soutěž výrobcům přinese jsme probrali s krajským radním, Václavem Židkem.

 

TECHNICKÉ SLUŽBY MĚSTA LIBEREC - JARNÍ ÚKLID

Spousta posypového materiálu, odpadky, které vylezou z roztátého sněhu, ale i péče o dětská hřiště. S tím vším si musí poradit Technické služby města Liberec v rámci jarního úklidu. Jak to celé probíhá jsme si řekli s vedoucím střediska pro čištění města, Jirkou Házlem.

 

OTEVŘENÍ JIRÁSKOVA DIVADLA V ČESKÉ LÍPĚ

Po téměř třech letech se nám v září opět otevře Jiráskovo divadlo v České Lípě. Jak probíhala rekonstrukce, proč se tak protáhla a jaký program je připravený na zářijové otevření divadla? Zeptala jsem se pro vás starostky České Lípy, Jitky Volfové.

 

JABLONECKÉ MĚSTSKÉ DIVADLO - PROGRAM KVĚTEN

 

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL LÍPA MUSICA 2023

Začal předprodej vstupenek na festival Lípa Musica. Kde je seženete a na jaké koncerty můžete zajít se dozvíte v rozhovoru.

 

VYŠŠÍ DAŇOVÉ PŘIJMY LIBERECKÉHO KRAJE

Daňové příjmy Libereckého kraje i za první tři měsíce letošního roku rostou. Víc peněz tak půjde na dopravu, do školství i na kulturu a památky. Jak přesně kraj tyto finanční prostředky rozdělí jsme probrali s náměstkem hejtmana pro ekonomiku, Zbyňkem Miklíkem. 

 

JÄRGEN FAMILY A STRÁŽSKÝ DOGTREK

Spolek Järgen Family pořádá různé akce pro lidi v každém věku. Tou nejbližší akcí je Strážský dogtrek v sobotu 22.4.2023. Jaké další akce spolek chystá a kdy bude oblíbený Piknik Fest nám pověděl člen spolku Järgen Family, Marek Korpáš. 

 

RYBÁŘSKÉ ZÁVODY V TŮNI U LOUKOVA A 100 LET MO SVIJANY

Jak začít s rybařením? Třeba rovnou na závodech. V sobotu se v Tůni u Loukova konají rybářské závody. Přijít zarybařit si může úplně každý včetně dětí. Jak budou závody probíhat a jak vlastně funguje MO Svijany nám pověděl její předseda, Jan Francák. 

 

VALDŠTEJNSKÉ SLAVNOSTI 2023

Oblíbené Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantu se konečně, po čtyřech letech vrací. Bude jim jako už tradičně patřit třetí květnový víkend, tedy 19. až 21. května. Na co se můžeme těšit a jaké novinky jsou na letošní Valdštejnské slavnosti připravené jsme probrali se starostou Frýdlantu, Danem Ramzerem.

 

ZHODNOCENÍ SEZÓNY BÍLÝCH TYGRŮ

Generální manažer Bílých Tygrů, Ctibor Jech zhodnotil tygří sezónu a pověděl nám, jaké novinky klub chystá před začátkem té další. 

 

BEZPEČNOST FRÝDLANTSKA

Ve Frýdlantském výběžku dochází poslední dobou k velkému nárůstu kriminality. Kraj spolu se starosty obcí Frýdlantska a se zástupci krajského policejního ředitelství nedávno celou situaci řešili. Jaké výsledky jednání přineslo nám pověděl hejtman Libereckého kraje, Martin Půta.

 

R+ MEMBERS CLUB V LIBERCI

Rozhovor s Martinem Černým, frontmanem kapely RMC nejen o sobotním koncertě v Liberci.

 

OKTAGON V LIBERCI A HONZA MALACH

V sobotu 15.dubna dojde v Liberci k historicky prvnímu, nabitému turnaji OKTAGONu. A my pro vás máme rozhovor s Králem severu, Honzou Malachem.

 

TRANSFORMACE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Liberecký kraj se pustil do přeměny sociálních služeb. Díky tomu vznikají moderní komunitní bydlení. Nové ubytování pro hendikepované teď vzniklo v areálu Domova Raspenava. Jak to tam vypadá a jaké další objekty v kraji čeká přeměna? To nám řekl náměstek hejtmana pro sociální věci Petr Tulpa. 

 

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC

Dubnový program divadla v Jablonci nad Nisou. 

 

TSML - ZAKONČENÍ ZIMNÍ SEZONY

O silnice a chodníky v Liberci se nám celou zimu staraly Technické služby města Liberec. Kolik lidí a techniky se na zimní údržbě podílí a kolik soli a stěrku po Liberci rozsypali? A do čeho se TSML pustí na teď, na jaře? Zeptali jsme se pro vás ředitele libereckých Technických služeb, Petra Kračuna.

 

ROZHOVOR S MARCELLEM

Marcell bude mít 1.4. v libereckém DOKu koncert, kde zahraje hity ze svého debutového alba Hovory Domů. Víc o novém albu i o koncertě uslyšíte v rozhovoru. 

 

DUBEN V HEJNICÍCH

V dubnu se v Hejnicích určitě nudit nebudeme. Na Apríla se chystá Aprílová zábava, proběhne taky úklid města, do kterého se můžeme zapojit i my a budou i zápisy do prvních tříd. A co se letos v Hejnicích bude opravovat? To všechno nám pověděl starosta Hejnic, pan Jaroslav Demčák. 

 

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - SYLVIA, MILÁČIK

Bratislavské hudobné divadlo se představí v Jablonci. 

 

NOVÁ CENTRA ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V LIBERECKÉM KRAJI

V Libereckém kraji vznikne několik center odborného vzdělávání. Vzniknou při středních školách v Semilech, Jablonci, Turnově a Liberci. Na co budou centra odborného vzdělávání zaměřená a proč jsou pro studenty tak důležitá? A které centrum se bude stavět jako první? Na to nám odpověděl náměstek hejtmana Jiří Čeřovský.

 

PLÁNY NA ROK 2023 V JABLONNÉM V PODJEŠTĚDÍ

Jablonné v Podještědí se pustilo do obnovy náměstí Míru. Jaká bude jeho nová podoba a jaká omezení jsou s obnovou spojená? A co dalšího nás v Jablonném čeká tento rok? Co se bude opravovat nebo za jakou zábavou budete moci zajít nám pověděl starosta Jablonného, Jirka Rýdl. 

 

JARO A VELIKONOCE VE FRÝDLANTU

Přípravy na Velikonoce ve Frýdlantu? No jasně. Frýdlant pro nás chystá Velikonoční jarmark. Co nás na jarmarku čeká jsme probrali se starostou Frýdlantu, Danem Ramzerem. Pan starosta nám taky řekl jak to bude letos s frýdlantským autokempem nebo jak se daří nové třídě mateřské školy. 

 

ZAČÁTEK JARA V TANVALDU

Se začátkem jara se podíváme k nám do regionu, konkrétně do Tanvaldu. S panem starostou Vladimírem Vyhnálkem jsme probrali letošní zápisy do 1.tříd, Tanvaldské hudební jaro, další kulturní akce nebo i jak to bude v létě v Tanvaldu s koupalištěm.

 

ROZHOVOR S KUBOU DĚKANEM

 

 

ZPRÁVA O STAVU POVRCHŮ SILNIC A MOSTŮ V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj si každý rok nechává zpracovat zprávu o stavu povrchů silnic a mostů. Co vyplývá z aktuální zprávy, jak vlastně takový proces kontroly stavu vozovek probíhá v praxi a kolik kilometrů silnic bylo celkem zkontrolováno? Na to nám odpověděl hejtman libereckého kraje, Martin Půta.

 

CYKLODOPRAVA V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj podporuje cyklodopravu v kraji. Budování i rekonstrukce cyklostezek podpoří letos jedenácti miliony korun ze svého dotačního fondu. O jaké dotační programy jde a kdo může o dotace žádat? A jak je to třeba s projektem sdílených kol v Liberci? To jsme probrali s krajským statutárním náměstkem pro dopravu, Janem Svitákem. 

 

BŘEZNOVÝ PROGRAM MĚSTSKÉHO DIVADLA V JABLONCI NAD NISOU

Jaké divadelní kousky má jablonecké divadlo nachystané na začátek jara jsme probrali s ředitelem divadla v Jablonci, Pavlem Žurem.

 

INDIVIDUÁLNÍ DOTACE V OBLASTI ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ

Kraj poskytne individuální dotace z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Libereckého kraje na už vybrané projekty. O jaké projekty jde a na co budou dotace čerpat? A jakou částku vlastně kraj na dotace vyčlenil? To nám řekl krajský radní, Václav Židek.

 

POCTA HEJTMANA LIBERECKÉHO KRAJE

I letos můžeme nominovat významné osobnosti na Poctu hejtmana Libereckého kraje, které obdrží zlatý hejtmanský dukát. Jakým způsobem můžeme osobnosti navrhnout? Komu se pocty udělují a kdy a kde se uskuteční vyhlášení? To nám pověděl sám pan hejtman, Martin Půta.

 

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - VŠECHNY BÁJEČNÝ VĚCI

Richard Krajčo v režii Karin Krajčo Babinské v představení Všechny báječný věci. O čem představení je nám pověděl ředitel jabloneckého divadla, Pavel Žur. 

 

SUCHEJ ÚNOR

Suchej únor. Tak zní název kampaně, která má za cíl vyzkoušet si měsíc bez alkoholu. Záštitu nad událostí převzal za Liberecký kraj radní pro zdravotnictví, Vladimír Richter. S panem Richterem jsme si řekli, jak je na tom náš kraj, co se užívání alkoholu týká a co nového letos Suchej únor přinesl.

 

ÚNOROVÝ PROGRAM V MĚSTSKÉM DIVADLE V JABLONCI NAD NISOU

Jaká představení si pro nás nachystalo jablonecké divadlo na měsíc únor? Probrali jsme s ředitelem divadla, Pavlem Žurem.

 

PROJEKT NÁPLAVKY V LIBERCI

Jak bude vypadat okolí sídla krajského úřadu, náplavka u řeky Nisy a prostranství s parčíkem u parkovacího domu? Proč se vlastně kraj rozhodl místo upravit a jaké další projekty na kultivaci navazují? To všechno jsme probrali s hejtmanem Libereckého kraje, Martinem Půtou. 

 

PODPORA MATEŘSKÝCH CENTER V LIBERECKÉM KRAJI

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. Pro koho je program určený, do kdy je možné o dotaci žádat a na co je možné ji využít jsme probrali s krajským radním, Jiřím Ulvrem.

 

PROTIDROGOVÁ POLITIKA LIBERECKÉHO KRAJE

Liberecký kraj pomáhá v několika oblastech. Podporuje nestátní neziskové organizace v kraji v boji proti drogám. Kolik peněz letos kraj vyčlenil na protidrogovou politiku jsme probrali s krajským náměstkem Petrem Tulpou. Pan Tulpa nám pověděl i jak kraj pomáhá ukrajinským uprchlíkům a jak rozdělí peníze z veřejné sbírky.

 

PODPORA A ZÁCHRANA PAMÁTEK LIBERECKÉHO KRAJE

I v letošním roce podpoří Liberecký kraj dotacemi záchranu památek. Kolik peněz je v dotačním programu, kdo může o dotaci žádat a do kdy je možné žádosti podávat? A které významné památky už se podařilo z tohoto programu opravit v předchozích letech? To jsme probrali s náměstkyní Květou Vinklátovou.

 

MILUJI TĚ, TAK SE MĚJ V JABLONECKÉM DIVADLE

O čem je komedie Muíluji tě, tak se měj a jaké herecké hvězdy se nám v ní představí jsme probrali s ředitelem jabloneckého divadla, Pavlem Žurem.

 

LEDNOVÝ PROGRAM MĚSTSKÉHO DIVADLA V JABLONCI NAD NISOU

Úžasný program jabloneckého divadla pokračuje i po Novém roce. S ředitelem divadla, Pavlem Žurem jsme probrali to nejzajímavější.

 

PROGRAM 8.5 PODPORA PŘEDCHÁZENÍ VZNIKU ODPADŮ, VYUŽITÍ BIOODPADŮ A ODDĚLENÉHO SBĚRU KOVOVÝCH ODPADŮ 

V únoru příštího roku můžou obce, svazky obcí, neziskové organizace, ale i firmy a živnostníci žádat o dotaci v rámci programu Podpora předcházení vzniku odpadů. Co je cílem tohoto programu a kolik peněz je v něm pro žadatele připraveno? To jsme probrali s krajským radním, Václavem Židkem.

  

ROK 2022 V NOVÉM BORU

Jsou tu Vánoce a blíží se Nový rok. Ještě, než přijde rok 2023, je čas ohlédnout se za rokem letošním. A tak jsme udělali i se starostou Nového Boru, panem Jaromírem Dvořákem. Jaký byl podle něj rok 2022, jak se pan starosta těší na Silvestra a co by nám popřál do Nového roku?

 

ROK 2022 V ŽELEZNÉM BRODĚ

Blíží se konec roku a s koncem roku jsme se s panem starostou, Františkem Lufinkou, podívali do Železného Brodu. Co všechno se během roku 2022 událo? Co se povedlo a co naopak dělá panu starostovi starosti? A jaké plány má Železný Brod do příštího roku?

 

STUDIE TANVALDSKO A FRÝDLANTSKO

Liberecký kraj zpracoval první ze studií pro hospodářsky a sociálně ohrožená území, a to pro Frýdlantsko. Co má za úkol taková studie a co je její součástí? A které oblasti Libereckého kraje se řadí mezi hospodářsky a sociálně ohrožené? To nám řekl krajský radní, Jiří Ulvr. 

  

SBD SEVER  - ROK 2022

Před koncem roku se za námi ve studiu zastavil ředitel SBD Sever, pan Petr Černý. Jak hodnotí uplynulý rok 2022, jaké plány má SBD Sever do příštího roku i jak probíhá stavba Zahrady Gallas a jak velký zájem je o družstevní byty se dozvíte v rozhovoru.

 

TECHNICKÉ SLUŽBY MĚSTA LIBEREC - ADVENT

Zima se hlásí o slovo, konec roku je za dveřmi. Po celý rok se nám o stovky kilometrů silnic a chodníků v Liberci staraly Technické služby města Liberec. Mají TSML během adventu nějaké speciální úkoly a co je čeká do konce roku? To nám pověděl ředitel Technických služeb, Peter Kračun.

 

HODNOCENÍ ROKU 2022 VE VIŠŇOVÉ

Rok 2022 se chýlí ke konci. Višňová v tomto roce získala nejedno zajímavé ocenění. Jaké? To nám pověděl starosta Višňové, Michal Scheidl. A jak by pan starosta celkově zhodnotil uplynulý rok? Co se povedlo a jaké priority má obec na příští rok? Poslechněte si v rozhovoru. 

  

HODNOCENÍ ROKU 2022 V PĚNČÍNĚ

S panem starostou, Ivanem Matějčkem jsme se před koncem roku podívali do Pěnčína. Jaký byl rok 2022 v Pěnčíně? Co se povedlo, jaké jsou plány na příští rok a na jaké kulturní akce se v roce 2023 můžeme těšit? Všechno se dozvíte v rozhovoru s panem starostou.

 

HODNOCENÍ ROKU 2022 Z POHLEDU HEJTMANA MARTINA PŮTY

Rok se s rokem sešel a opět nastává čas bilancovat. Hejtman Libereckého kraje, Martin Půta, nám zhodnotil rok 2022. Probrali jsme, co považuje za největší úspěchy letošního roku, na čem je třeba dále pracovat a s jakým osobním přáním vyhlíží rok 2023.

 

TECHNICKÉ SLUŽBY MĚSTA LIBEREC - ZIMNÍ ÚDRŽBA

Zima už se hlásí o slovo, silnice zasypává sníh. Jak jsou na zimu připravené Technické služby města Liberec, co všechno patří mezi činnosti TSML během zimy a kolik kilometrů silnic a chodníků mají na starosti? Zeptali jsme se ředitele TSML, pana Petra Kračuna.

 

DODÁVKY ELEKTŘINY A PLYNU A ROZPOČET PRO LIBERECKÝ KRAJ NA ROK 2023 

Krajští radní chválili rozpočet na příští rok. S kolika penězi může Liberecký kraj počítat? Dodávky silové elektřiny a plynu na příští rok zajistil kraj přes dynamický nákupní systém. V jakých objemech a pro kolik organizací kraj nakupoval? To jsme probrali s náměstek hejtmana pro ekonomiku, majetek, investice, veřejné zakázky a informatiku Zbyňkem Miklíkem.

 

LUDĚK VELE A ZPÍVÁNÍ KOLED NA ZÁMKU SVIJANY

Rozhovor s uznávaným operním pěvcem Luďkem Vele, který nám prozradil jak prožívá adventní období a kde všude si s ním můžeme zazpívat vánoční koledy.

 

TÝDEN S TULIPANEM 2022

Před libereckou radnicí probíhá Týden s Tulipanem. Najdete tu stánek Tulipanu s výrobky z chráněných dílen, jejichž zakoupením můžete Tulipan podpořit. Každý den odpoledne si můžete navíc poslechnout vystoupení hudebníků a kapel, kteří se umístili na předních místech v rámci letošního ročníku hudebního festivalu Tulifest. Více nám v rozhovoru pověděly Helena Gajdošová a Michaela Svoboda. 

 

XXVIII. ADVENTNÍ KONCERT K 30. VÝROČÍ DPS VRABČÁCI 

Co všechno zazní na adventním koncertu ke 30. výročí dětského pěveckého souboru Vrabčáci v Městském divadle v Jablonci a jací budou hosté? Prozradil nám ředitel jabloneckého divadla, Pavel Žur. 

 

PROGRAM JABLONECKÉHO DIVADLA NA PROSINEC

Na co můžeme zajít v prosinci do Městského divadla v Jablonci? Probrali jsme s panem ředitelem, Pavlem Žurem. 

 

ADVENT V CHRASTAVĚ

Před pár dny nám začal advent. Jak jedno z nejkrásnějších období v roce tráví v Chrastavě, jsme probrali s panem starostou, Michaelem Canovem. Kdy se v Chrastavě rozsvítí vánoční strom, kdy přijde čert a Mikuláš nebo jaké budou Vánoce ve Führichově domě?

 

ŽELEZNICE LIBEREC - PRAHA

Zlepšení železničního spojení mezi Libereckým krajem a Prahou je zase o krok blíž. Jaké varianty na zlepšení navrhuje studie proveditelnosti a jak kraj řeší situaci na celostátní úrovni? A za jak dlouho bychom na konec mohli z Liberce do Prahy dojet? To jsme probrali se statutárním náměstkem hejtmana pro resort dopravy, Janem Svitákem. 

 

KONCERT JANKA LEDECKÉHO V LIBERCI

Advent si bez písniček Janka Ledeckého už neumíme ani představit. Vy se můžete jeho vánočními písničkami naladit už v pátek 25.11.2022, v Liberci, v Domě kultury. Víc o koncertu se dozvíte v rozhovoru s Jankem. 

  

ADVENT 2022 V TANVALDU

Advent klepe na dveře. Přípravy ve městech vrcholí a stejně je tomu i v Tanvaldu. Pana starosty, Vladimíra Vyhnálka jsem se za vás zeptala, jak bude probíhat zahájení adventu v Tanvaldu a jestli se i letos můžeme těšit na Vánoční svařák.

 

ADVENT 2022 V NOVÉM BORU

A je to tady… blíží se advent. My s váma po celém regionu rozsvěcíme vánoční stromy na vašich náměstích. I v Novém Boru. V rozhovoru se starostou Nového Boru, Jaromírem Dvořákem jsem pro vás zjistila, kdy se rozsvítí vánoční strom i kdy se na náměstí slétnou andělé. 

 

ADVENT 2022 VE FRÝDLANTU

I ve Frýdlantu jsou adventní přípravy v plném proudu. A i tady s vámi rozsvítíme vánoční strom. Kdy bude slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, kam a odkdy si můžeme přijít pro Betlémské světlo nebo jestli do Frýdlantu dorazí taky čert s Mikulášem nám řekl starosta Frýdlantu, pan Dan Ramzer. 

  

ADVENT 2022 V PĚNČÍNĚ

Jaký je podzim v Pěnčíně? A jak se Pěnčín chystá na adventní čas? Nejen to jsme probrali s panem starostou Ivanem Matějčkem. Řekneme vám taky o vánoční soutěži o nejhezčího kapra, kdy se rozsvítí vánoční strom i jaké budou Vánoce na Kittelovsku. 

 

ADVENT 2022 V JABLONNÉM V PODJEŠTĚDÍ

Společně s vámi jako HITRÁDIO CONTACT rozsvítíme vánoční stromy po celém Libereckém kraji. Jinak tomu nebude ani v Jablonném v Podještědí. Jak zahájí advent v Jablonném a kdy bude rozsvěcení vánočního stromu? A jaký program je pro nás připravený na předmikulášský víkend? To všechno jsme probrali se starostou Jablonného v Podještědí, Jirkou Rýdlem. 

 

ADVENT 2022 V ŽELEZNÉM BRODĚ

S panem starostou, Františkem Lufinkou jsme v rozhovoru probrali, co se aktuálně děje v Železném Brodě. A protože i do Železného Brodu pomalu ale jistě přichází advent, pozveme vás na slavností rozsvěcení vánočního stromu. Kdy proběhne a na jaké další akce se během adventu můžeme v Brodě těšit?

 

ADVENT 2022 VE VIŠŇOVÉ

S novým starostou Višňové, panem Michalem Scheidlem, jsme probrali, co se v obci aktuálně děje. Co se staví a co rekonstruuje? I Višňová se chystá na adventní čas. Kdy se rozsvítí vánoční strom a na jaké akce se můžeme těšit? Všechno se dozvíte v rozhovoru.

 

VLAKOVÉ SPOJENÍ LIBEREC - PRAHA

Železniční spojení z Liberce do Prahy je stejné jako téměř před sto lety. Kraj teď usiluje o zlepšení. Jaké jsou návrhy správy železnic na zlepšení železnice? A za jak dlouho bychom pak mohli vlakem z Liberce do Prahy dojet? Na to jsme se zeptali hejtmana Libereckého kraje, Martina Půty.

 

CENA KARLA HUBÁČKA 2023

Desítky unikátních staveb, vydařené projekty a zajímavé architektonické nápady. To všechno přináší tradiční soutěž Karla Hubáčka. Kdy a kde se můžou zájemci do soutěže přihlásit? V jakých kategoriích se soutěží a kdo vyhrál loňský ročník? To jsme probrali s krajským radním, Jiřím Ulvrem.

 

ROZHOVOR SE STAROSTOU TANVALDU, VLADIMÍREM VYHNÁLKEM

V Tanvaldu se po zářijových komunálních volbách starosta nezměnil. Dál tak město povede Vladimír Vyhnálek. Jaké plány má s Tanvaldem? Co se ve městě dělo během léta a jak se osvědčil pilotní projekt samoobslužné jídelny v Masarykově škole? To všechno nám pan Vyhnálek pověděl v rozhovoru.

 

ROZHOVOR SE STAROSTOU NOVÉHO BORU, JAROMÍREM DVOŘÁKEM

I během podzimu jsme se podívali do města sklářů, do Nového Boru. Co se přes léto v Novém Boru podařilo vybudovat? Jaké má město další plány a jak má Nový bor vyřešené dodávky energií na příští rok? Zeptali jsme se pro vás pana starosty, Jaromíra Dvořáka.

 

MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC - SPOLEČNĚ NEJEN NA JEVIŠTI

Inscenace, kde se představí i hendikepovaní herci a tanečníci. Protože i jim patří prkna, která znamenají svět.  Rozhovor s ředitelem jabloneckého divadla Pavlem Žurem o inscenaci Společně nejen na jevišti. 

 

PROGRAM NA LISTOPAD - MĚSTSKÉ DIVADLO V JABLONCI

S ředitelem jabloneckého divadla, Pavlem Žurem, jsme probrali divadelní program na listopad. 

  

ROZHOVOR SE STAROSTOU JABLONNÉHO V PODJEŠTĚDÍ, JIŘÍM RÝDLEM

V Jablonném v Podještědí se starosta po zářijových volbách nezměnil. Dál tak město povede Jirka Rýdl. Zeptali jsme se pana starosty jaké bylo léto v Jablonném, co se opravilo, jaké plány má město do budoucna i jaké nejbližší akce nás v Jablonném čekají.

 

HOSPODAŘENÍ LIBERECKÉHO KRAJE

Příjmy Libereckého kraje za prvních devět měsíců letošního roku rostou. Jak kraj s penězi hospodaří? Jaký je plán do budoucna? A jaké hlavní investice kraj čekají v nejbližší době? Na to jsme se ptali náměstka hejtmana pro řízení resortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky, Zbyňka Miklíka.

  

FRÝDLANT A PLÁNY DO BUDOUCNA

Frýdlant má po zářijových komunálních volbách nového starostu. Po krátké přestávce se opět coby starosta města vrátil Dan Ramzer. Jaké jsou podle něj hlavní priority města? Co Frýdlant čeká v nejbližší době ať už z hlediska investic nebo z hlediska života ve městě?

 

75. SEZÓNA VK DUKLA LIBEREC 

Jubilejní 75. sezóna volejbalové Dukly Liberec je v plném proudu. Jaký byl start do nové sezóny? Jak zapadli noví hráči do týmů?Poslechněte si v rozhovoru s kapitány ženského i mužského týmu, Nikolou Kvapilovou a Lukášem Ticháčkem. 

 

SBD - ZAHRADA GALLAS

Další brownfield v Liberci se promění na rezidenční čtvrť. Ve Františkově, na místě bývalé textilky vyroste Zahrada Gallas. Na projektu spolupracuje i liberecké SBD Sever. Jak bude celá čtvrť vypadat? Kolik nových bytů tu vyroste a kolik z nich bude družstevních? Zeptali jsme se ředitele SBD Sever, pana Petra Černého.

 

PILOTNÍ PROJEKT BIOODPAD V JABLONCI NAD NISOU

Během října odstartoval v Jablonci nad Nisou další pilotní projekt ve sběru odpadu. Tentokrát se týká svozu bioodpadu u bytových domů. Jaká hlavní pozitiva má projekt přinést? Kde budou kontejnery umístěné a jak často bude probíhat svoz? Řekl nám jablonecký náměstek, Milan Kouřil.

  

PARKOVACÍ DŮM U SÍDLA KRAJSKÉHO ÚŘADU LIBERECKÉHO KRAJE

V Liberci začaly stavební práce na parkovacím domě, který vyroste v blízkosti Krajského úřadu Libereckého kraje. Kraj zároveň zrevitalizuje i okolí sídla úřadu a vybuduje tu odpočinkovou zónu. Jak bude celý areál vypadat a kolik parkovacích míst dům nabídne? Zeptali jsme se hejtmana Libereckého kraje, Martina Půty.

 

PAVEL ŠPORCL V JABLONECKÉM DIVADLE

Do jabloneckého divadle můžeme zajít na všechny možné žánry představení. Samozřejmě i na ty hudební. V půlce října v rámci svého turné bude v divadle v Jablonci koncertovat houslista Pavel Šporcl. Více nám o koncertě pověděl ředitel jabloneckého divadla, Pavel Žur.

  

PROTIDROGOVÁ POLITIKA LIBERECKÉHO KRAJE

Liberecký kraj se chce více zaměřit na drogovou problematiku. Rada Libereckého kraje schválila plán protidrogové politiky let 2023 až 2027. Jak je na tom náš kraj, co se užívání návykových látek týče? Kolik peněz na boj proti drogám kraj vynaloží? Řekl nám krajský náměstek pro resort sociálních věcí, Petr Tulpa.

 

JABLONECKÉ MĚSTSKÉ DIVADLO - PROGRAM NA ŘÍJEN

Divadelní sezóna už je v plném proudu. Co si pro nás nachystalo jablonecké divadlo během října jsme probrali s ředitelem městského divadla v Jablonci, Pavlem Žurem.

 

SPORTFILM - JAN KOLLER, NEJEN O FILMU JAN KOLER: PŘÍBĚH OBYČEJNÉHO KLUKA

Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm Liberec je letošní velkou událostí. V aule Technické univerzity ve středu 5. října proběhl galavečer a vyhlášení vítězných filmů v 9 kategoriích. Mezi oceněnými byl i příběh Jana Kollera. Co o svém filmu říká a nejen to, si poslechněte v rozhovoru. 

 

SEBASTIAN TOUR 2022

Sebastiana čeká v sobotu koncert ve Vratislavických 101010. Sebastian se stavil za námi ve studiu Hitrádia Contact. Co říká o svém nejnovějším hitu Hledám? Co ho na turné a koncertech nejvíc baví a jak se mu hraje doma, v Liberci?

 

HISTORIE SPORTFILM FESTIVALU

Mezinárodní festival sportovních filmů, ale taky výstavy, filmové premiéry, konference, sport eventy, to je Sportfilm festival, který právě běží v Liberci. Jaké byly jeho začátky, jak se dostal na tak prestižní pozici, na jaké je dnes a jaké vize má festival do budoucna? Zeptali jsme se ředitelky festivalu, paní Renaty Balašové.

 

JABLONEC NAD NISOU - VÝSTAVBA KANALIZACE V KAMENNÉ ULICI

Jablonecká stavební sezóna se blíží ke konci. K největším a nejviditelnějším stavbám v Jablonci patří kanalizace v Kamenné ulici. Co všechno se tu v průběhu tří let vybudovalo? Kdy bude kanalizace hotová? A jak pokračuje realizace cyklopruhů v Palackého ulici? O tom jsme mluvili spolu s náměstkem pro rozvoj města, panem Petrem Roubíčkem.

  

SPORTFILM FESTIVAL - ROZHOVOR S POROTCI

Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm, jehož 25. ročník právě běží v Liberci, potřebuje i svou porotu. Kdo sedí v porotě? Jak se filmy hodnotí? Kolik filmů mezi sebou vlastně soutěží a co čeká vítězný film? Na to jsem se zeptala porotců, sportovců, Martina Koukala a Lucky Hrstkové Pešánové. 

  

STAV A OPRAVY SILNIC V LIBERECKÉM KRAJI

Stav silnic patřících kraji se rok od roku zlepšuje. Liberecký kraj má na opravy a údržbu vyčleněnu bezmála miliardu korun. Jak jsou na tom krajské silnice, co se stavu týče? Na jakých místech v kraji se právě rekonstruuje a co je v plánu dál? To nám řekl náměstek hejtmana pro resort dopravy, Jan Sviták. 

  

SPORTFILM FESTIVAL - FESTIVALOVÝ DEN

V Liberci právě probíhá Sportfilm. Mezinárodní festival sportovních filmů ale i různých sportovních akcí. Letos Sportfilm festival vyvrcholí festivalovým dnem. Nebudou chybět sportovní přednášky nebo běh libereckým podzemím. Na jaké koncerty a další akce se můžeme těšit jsme se zeptali prezidenta festivalu, pana Leona Jakimiče.

 

LUCIE BÍLÁ V JABLONECKÉM DIVADLE

V jabloneckém divadle vystoupí 5.října Lucka Bílá spolu s dětským souborem Vrabčáci. Jak spolupráce s Lucií Bílou vznikla? A jaká je Lucka mimo pódium? To nám pověděl ředitel jabloneckého divadla, Pavel Žur. 

  

DR. KLAIN - PROBLÉMY S VIDĚNÍM V ŠERU

Máte problémy s viděním v šeru? Jak poznat, že už se nejedná jen o unavené oči, ale měli bychom se nechat vyšetřit ? Jak takové vyšetření probíhá a co všechno dokáže zjistit? Na to jsme se zeptali optometristy ze sítě očních optik Dr. Klain, pana Jiřího Strnada.

 

VK DUKLA LIBEREC - ZAHÁJENÍ 75. SEZÓNY 

Volejbalová sezóna začíná. Jaké jsou změny v týmech liberecké Dukly? Jaká byla letní příprava nebo jaké cíle mají trenéři do nové sezóny?  To všechno nám řekli trenéři Dukly Liberec, mužského i ženského A-týmu, Martin Démar a Libor Gálík. 

  

SPORTFILM FESTIVAL 2022

Liberec hostí mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm. Letos už 25. ročník. Co je Sportfilm festival a proč se koná právě v Liberci? A jaké filmy můžeme vidět? Zeptali jsme se prezidenta festivalu, pana Leona Jakimiče.

 

VÝSTAVA SRDEČNÍ ZÁLEŽITOSTI 2022 - MCU KOLOSEUM

V rámci světového dne srdce probíhá v MCU Koloseum putovní výstava fotografií Srdeční záležitosti 2022 od fotografky Martiny Navrátilové. Co na výstavě uvidíme a do kdy se můžeme přijít podívat? Zeptali jsme se manažerky projektu, Martiny Motshagen. 

 

ZAHÁJENÍ SEZÓNY V JABLONECKÉM DIVADLE

Jak začala další divadelní sezóna v jabloneckém divadle? Jaká představení jsou pro nás na září připravená? Pověděl nám ředitel divadla, pan Pavel Žur. 

  

JABLONECKÉ PODZIMNÍ SLAVNOSTI + DEN EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ

Dny 16. a 17. září 2022 budou v Jablonci více než zaplněné. Kromě Jabloneckých slavností, budou také Dny Evropského dědictví. Co nám podzimní slavnosti nabídnou? Kam se můžeme podívat při Dnech evropského dědictví a co všechno můžeme zažít? Prozradila nám Jana Fričová.

 

BYDLENÍ V NOVÉM BORU

V současnosti je velkým tématem bydlení. Rostou ceny jak nemovitostí, tak energií. Zvedají se úrokové sazby a na hypotéky dosáhne stále méně lidí. Jak to řeší v Novém Boru a jak jsou na tom s pozemky? Zeptali jsme se starosty Nového Boru, pana Jaromíra Dvořáka. 

 

LANOVKA NA JEŠTĚD

Liberecký kraj je připraven investičně podpořit vybudování lanovky na Ještěd. Komu nyní lanovka a přilehlé pozemky patří? Jaká bude podoba nové lanovky? A jak se na Ještěd dostaneme, než se nová lanovka postaví? To nám pověděl hejtman Libereckého kraje, pan Martin Půta.

  

ČISTÝ JABLONEC

Jablonec nad Nisou chce čisté město. Jak se v Jablonci rozhodli řešit nepořádek v ulicích? Jak využívají dobrovolníky? A co obnáší dobrovolnická práce? To jsme pro vás zjišťovali s primátorem Jablonce nad Nisou, Jiřím Čeřovským.

 

REKONSTRUKCE LIBERECKÝCH LIDOVÝCH SADŮ

Plánovaná rekonstrukce kulturního a společenského centra v libereckých Lidových sadech vstupuje do další etapy. Co všechno v centru bude? Na kolik rekonstrukce vyjde a kdy by měla být dokončená? Na to nám odpověděla krajská náměstkyně pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu Květa Vinklátová.

 

OPRAVY SILNIC V NOVÉM BORU

Léto a prázdniny jsou čas, kdy se města pouští do oprav silnic a chodníků. I v Novém Boru proběhla rekonstrukce komunikací. Jaká místa se dočkala oprav? Kde už je hotovo a kde se ještě pracuje? A jaké bylo celkově léto v Novém Boru? Dozvíte se v rozhovoru se starostou Nového Boru, Jaromírem Dvořákem.

 

OTEVŘENÍ RESIDENCE ROSA

V Liberci se otevírá nové centrum pro seniory Residence RoSa. Pro koho je Rosa určená? Jaké služby klientům nabízí a jaké jsou možnosti financování? Zeptala jsem se pro vás jednatelky a zakladatelky RoSy, paní Anny Ježkové.

  

CO SE DĚJE VE FRÝDLANTU

I na konci léta jsme se podívali do Frýdlantu. Jak pokračují rozjeté projekty? Jak to vypadá s otevřením nového oddělení školky? Co se ve Frýdlantu povedlo a co se chystá dál? Na to jsme se zeptali starosty Frýdlantu, pana Jirky Stodůlky.

 

CHRASTAVA - VÝROČÍ 20 LET OD UZAVŘENÍ PARTNERSKÉ SMLOUVY S MĚSTEM EISCHSTÄT

Chrastava slaví výročí 20 let od uzavření partnerské dohody s městem Eichstatt v Německu. Jak vypadají vzájemné návštěvy zastupitelů obou měst? A vydrží spolupráce i nadále? A jaké má Chrastava plány na další období? Dozvíte se v rozhovoru se starostou Chrastavy, Michaelem Canovem. 

 

DĚTSKÝ DEN VE VESCI 2022

SBD Sever s Libereckým krajem a Spolkem válečných veteránů pořádá v sobotu v areálu Vesec tradiční dětský den. Co všechno na dětském dni uvidíme? Jaké atrakce si budeme moci užít? A budou i letos oblíbené fotolety vrtulníkem? Na to jsme se zeptali ředitele SBD Sever, Petra Černého.

 

BIG BAND JAM 2022

V sobotu 10.9. 2022 se před libereckou radnocí koná tradiční festival Big Band Jam. Jaké kapely uslyšíme a co dalšího nás čeká, nám poví kapelní Big'O'Bandu, Marek Ottl.

 

TULIFEST 2022

V pátek 9.9.2022 se na náměstí před libereckou radnicí koná TULIFEST, pořádaný centrem Tulipan. Co je to za festival a na co všechno se můžeme těšit nám poví Šárka Fiege.

 

KRAJSKÉ DOŽÍNKY

Poděkování Zemi za její dary, oslavy úrody a zábavu – to opět nabídnou Krajské dožínky Libereckého kraje. Kdy se dožínky uskuteční, co se bude slavit, jaký bude program celé akce a jak je vyřešená doprava? Zeptala jsem se krajského radního pro životní prostředí a zemědělství, pana Václava Židka. 

 

PRÁZDNINY VE FRÝDLANTĚ

I když jsou prázdniny, ve Frýdlantě to žije. Na čem všem se ve pracuje? Jak se Frýdlant chystá na nový školní rok? A proč město připravuje novou třídu mateřské školy? Na to jsem se zeptala starosty Frýdlantu, pana Jirky Stodůlky. 

 

BAKOV NAD JIZEROU - OSLAVY 525 LET OD UDĚLENÍ MĚSTSKÝCH PRÁV

Bakov nad Jizerou letos oslaví výročí 525 let od udělení městských práv. Na letošní ročník oslav je pro nás nachystaná i zábavná novinka. Co to bude? Na co dalšího se můžeme těšit? Kdo nám na slavnostech zahraje a co je připraveno pro děti? To nám pověděl starosta Bakova, pan Radim Šimáně.

  

KŘIŠŤÁLOVÉ ÚDOLÍ

Už tři roky v Libereckém kraji úspěšně pokračuje projekt Křišťálového údolí. Co vlastně pojem Křišťálové údolí znamená? Jakou akci Liberecký kraj v rámci Křišťálového údolí na léto připravil? Jaký bude program a co všechno uvidíme? Na to jsem se zeptala hejtmana Libereckého kraje, pana Martina Půty.

  

BESIP - NEHODOVOST V LIBERECKÉM KRAJI

Léto je čas dovolených a výletů, za volantem tak trávíme mnohem více času. Jaká je situace v oblasti bezpečnosti v Libereckém kraji? Jaké jsou nejzávažnější příčiny dopravních nehod a jaké preventivní programy v této oblasti kraj organizuje? To jsme probrali s náměstkem hejtmana pro dopravu, Janem Svitákem. 

  

LÉTO V TANVALDU

V Tanvaldu probíhá přes léto jak spousta stavebních akcí, tak i těch kulturních. Co všechno se opravuje? Jak je na tom Tanvald s cenami energií? A kdy budou Tanvaldské slavnosti? Na to jsem se zeptala starosty Tanvaldu, pana Vladimíra Vyhnálka.

 

LÉTO V CHRASTAVĚ

Léto v Chrastavě bylo a je nabité. Jak se líbí nové koupaliště? Co Chrastava ještě chystá za kulturní akce? A co čeká Chrastavu v nejbližší době? Jaké jsou budoucí plány? Na to jsem se zeptala starosty Chrastavy, pana Michaela Canova. 

 

LÍPA MUSICA2022

Lípa Musica, festival vážné hudby, letos vstupuje do své třetí dekády. Jaký bude prolog festivalu a kdy bude zahajovací koncert? Na jaká místa festival zavítá a jaké novinky jsou pro letošní 21. ročník nachystané? Na to jsme se ptali ředitele festivalu Lípa Musica, pana Martina Prokeše.

 

FABRIKA 1861 - FESTIVAL MALÝCH PIVOVARŮ

Fabrika 1861 bývala dřív stará textilní továrna. Teď ožívá novým životem. Co se ve Fabrice 1861 všechno děje a jak bude probíhat festival malých pivovarů? Na to jsme se ptali ředitele Fabriky 1861, Sebastiana Kuršela. 

 

BESIP - MLADÍ ŘIDIČI

Mladí řidiči jsou považováni za jednu z nejvíce ohrožených skupin na silnicích. Čím jsou rizikoví a jak se liší od svých starších řidičských kolegů? A co bychom měli zlepšit ve vzdělávání řidičů, abychom je lépe ochránili? Na to jsem se zeptala šéf instruktora Týmu silniční bezpečnosti, Jirky Novotného. 

 

EURION SMRŽOVKA 2022

Ve Smržovce se bude opět konat festival Eurion Smržovka. Jaké kapely zahrají? Jaký další program je pro děti i pro dospělé nachystaný? A bude i letos soutěž Vystřel si ze svého starosty? Na to jsme se zeptali přímo starosty Smržovky, pana Marka Hotovce.

 

KŘIŠŤÁLOVÝ OSTROV V JABLONCI NAD NISOU

Křišťálové údolí je projekt Libereckého kraje, který má za cíl posílit turistický věhlas unikátního území sklářů. Jablonec nad Nisou nyní připravuje Křišťálový ostrov. Co je to Křišťálový ostrov, kde ho najdeme a s kým spolupracuje jsme se zeptali náměstka primátora Jablonce pro humanitní oblast Davida Mánka. 

 

LANOVÉ PARKY V LIBERECKÉM KRAJI

Chybí vám ve vašem letním seznamu zážitků ještě trochu adrenalinu? Přijeďte do jednoho z lanových parků v našem kraji. Kde všude lanové parky najdeme, který je u lidí nejoblíbenější a který je vhodný pro ty nejmenší? Na to jsme se ptali provozovatele lanových parků, Pepy Konejla.

 

ZHODNOCENÍ SVIJANY OPEN 2022

Jak se letošní challenger vydařil jsme probrali s s předsedou libereckého tenisového klubu, Ivanem Polívkou. 

 

BESIP - MOTORKÁŘI

Během léta brázdí silnice spousta motorkářů. Jedná se o jednu z nejohroženějších skupin na komunikacích. Jaké jsou typické chyby a nehody motorkářů a jak se jim vyhnout? To jsem probrali s šéf instruktorem Týmu silniční bezpečnosti, Jirkou Novotným.

 

ČESKO - POLSKÉ PROPOJENÍ

Bezpečně a plynule přes hranice je název chystaného projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi Českem a Polskem. Jak jinak ještě kraj podporuje přeshraniční dopravu a jak to vypadá se zlepšením železničního spojení z Čech do Polska? Na to jsme se ptali náměstka pro dopravu Libereckého kraje, pana Jana Svitáka.

 

CO SE DĚJĚ NA SVIJANY OPEN 2022

Jaké bylo zahájení, jak se vedlo v kvalifikaci českým sportovcům a kdo bude za čechy bojovat i dál? To jsme probrali se sportovním managerem Svijany Open, Honzou Stočesem. 

 

BESIP - CYKLISTÉ A BEZPEČNOST

K létu patří výlety a často jsou to výlety na kole. Co všechno dělá Liberecký kraj pro rozvoj a bezpečnost cyklistiky v našem kraji? Na co bychom si v provozu měli dát pozor? A jak bychom se měli chovat na elektrokole? Na to jsme se zeptali náměstka hejtmana pro dopravu, pana Jana Svitáka.

 

SVIJANY OPEN 2022

V Liberci se od 1. srpna koná největší sportovní akce tohoto léta. Turnaj Svijany Open 2022. Jakou tradici akce v kraji má a kdo ze sportovců se nám představí? Na to jsme se ptali manažera LTK, Tomáše Trska.

 

BESIP - CESTOVÁNÍ S DĚTMI

Jsou prázdniny, čas cestování. Jak jak je to s cestováním s dětmi? Jak je při dlouhé cestě zabavit nebo jakou autosedačku pro ně vybrat a jak ji správně upevnit? Na to jsme se ptali metodičky dopravní výchovy, Markéty Novotné.

 

 

LÉTO VE FRÝDLANTĚ

Léto plné zážitků můžete zažít kdekoliv v našem kraji. Třeba i ve Frýdlantě. Co pro nás Frýdlant na léto nachystal? Kdy promítají letní kina? Frýdlant aktivně řeší nedostatek parkovacích míst ve městě? Kde a kdy vznikne nové parkoviště? Na to jsme se zeptali starosty Frýdlantu, pana Jirky Stodůlky. 

 

LÉTO S IDOLEM

Navštívit turistická místa v Libereckém kraji a k tomu využít vlaková či autobusová spojení – to nabízí tzv. Léto s IDOLem. Jaké novinky v dopravě kraj na léto připravil? A kam můžeme s IDOLem vyrazit na výlet? To nám pověděl hejtman Libereckého kraje, Martin Půta. 

 

BESIP - DĚTI A KOLA

Léto a prázdniny v plném proudu. V provozu se tak pohybuje mnohem více dětí na kolech nebo koloběžkách. Na co si dát pozor? Jak děti na kolo správně vybavit? A jak co nejlépe dbát na jejich bezpečnost? To jsme probrali s metodičkou dopravní výchovy z Týmu silniční bezpečnosti, Markétou Novotnou.

 

AED V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj nakoupil už třetí zásilku defibrilátorů, které pomáhají zachraňovat životy. Komu konkrétně kraj defibrilátory předá? Kolik jich v našem regionu máme a kde všude je najdeme? Na to jsme se ptali krajského radního pro zdravotnictví, Vladimíra Richtera.

 

JABLONEC - CYKLOPRUHY V PALACKÉHO ULICI

Stavební práce na jedné z hlavních jabloneckých ulic – ulicI Palackého postoupily nejen ve Mšeně, ale i směrem výše k Hornímu náměstí. Kde budou práce pokračovat a kdy by mělo být hotovo? A co tu vlastně bude až stavba skončí? Na to jsme se ptali náměstka Jablonce, pana Petra Roubíčka. 

 

MOŽNOST TŘÍDĚNÍ OLEJŮ A TUKŮ V JABLONCI NAD NISOU

V Jablonci bylo nově rozmístěno deset speciálních nádob pro odkládání jedlých olejů a tuků z domácností. Opět tak byla rozšířena možnost třídění odpadu. Čím se nádoby liší od klasických kontejnerů a jaké tuky v nich můžeme likvidovat? Na to jsme se ptali jabloneckého náměstka, pana Milana Kouřila.

 

AREÁL ROKYTNICE NAD JIZEROU - LETNÍ SEZÓNA

K létu patří zážitky a za těmi můžeme vyrazit třeba do Areálu v Rokytnici nad Jizerou. Co všechno v Rokytnici najdeme? Jaký je letní provoz lanovky a bikeparku a jaké akce pro nás Rokytnice na léto nachystala? Na to jsme se ptali ředitele areálu, pana Víti Pražáka.

 

LANOVÉ PARKY 

K létu patří zážitky a ty vám lanové parky v Libereckém kraji přinesou určitě! Kde všude je najdete? Které jsou vhodné pro děti a které zaručí přísun adrenalinu? A jaké atrakce jednotlivé parky nabízí? Na to jsme se ptali provozovatele Pepy Konejla.

 

OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE 2022

Kolik sportovců z Libereckého kraje se na olympiádu vypraví a v jakých disciplínách budou soutěžit? Kdy a kde se hry uskuteční? Na to jsme se ptali libereckého náměstka pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti,  pana Dana Ramzera.

 

DR. KLAIN - 5 TIPŮ PRO CESTOVÁNÍ S BRÝLEMI

Blíží se čas dovolených. Pro všechny, kdo nosí brýle jsme zjistili pár rad, jak si kvůli brýlím nepokazit dovolenou. Na co si dát pozor ještě před odjezdem? Co si zabalit s sebou? A jak si na sluníčku chránit oči? Na to odpoví optometrista ze sítě optik Dr. Klain, pan Jiří Strnad.

 

DFXŠ - NIKOLA ŠUHAJ LOUPEŽNÍK

V libereckém Šaldově divadle startuje poslední premiéra letošní divadelní sezóny. Olbrachtův Nikola Šuhaj Loupežník. Slavný příběh o legendárním podkarpatském zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával a nikdy nikoho nezabil, leda v sebeobraně nebo ze spravedlivé msty, znovu ožívá, tentokrát v nové dramatizaci a se staronovými písněmi Petra Ulrycha. Poslechněte si rozhovor s režisérem představení, panem Petrem Svojtkou.

 

KOLOBĚŽKY JABLONECKÝM ŠKOLÁKŮM

Jablonec nad Nisou na konci loňského roku podpořil Program pohybové gramotnosti. Co je smyslem projektu? Kolik školek Jablonec podpořil a ještě podpoří? A kde se spustí projekt koloběžky pro děti 2. stupně? Na to nám odpověděl náměstek primátora Jablonce, pan David Mánek.

 

FRÝDLANT SE BAVÍ

Ve Frýdlantu se v sobotu 18.6.2022 koná akce Frýdlant se baví. Na náměstí a v městském parku pro nás bude připravený bohatý program. Tržnice, koncerty.. Kdo nám zahraje? A co dalšího si ve Frýdlantu můžeme užít a vyzkoušet? To nám poví vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu ve Frýdlantu, paní Iva Beranová.

  

ROSA LIBEREC

V Liberci se otevírá nový domov pro seniory, Centrum RoSa. Kdy se otevře? Jsou ještě volná místa? Kolik ubytování v RoSe stojí a jaké jsou možné způsoby financování ubytování si poslechněte v rozhovoru s tvůrkyní projektu, paní Annou Ježkovou.

 

TSML - ÚDRŽBA A SEČENÍ ZELENĚ

Technické služby města Liberec se pouští do další péče o město. Tentokrát je to údržba a sečení zeleně. Co všechno má TSML na starosti? Jak velký tým se nám o město stará a jak vůbec údržba probíhá? To jsme probrali s ředitelem TSML, panem Peterem Kračunem.

 

REKONSTRUKCE SEMILSKÉ NEMOCNICE

Semilská nemocnice se dočká rekonstrukce. Které pavilony se budou rekonstruovat? Co všechno se konkrétně opraví a jaké nové prostory vzniknou v semilské nemocnici? To jsem pro vás zjišťovala u krajského radního, pana Vladimíra Richtera.

 

ŽELEZNOBRODSKÝ JARMARK 10.-12.6.

O víkendu se v Železném Brodě koná Železnobrodský Jarmark. Kolik stánků na jarmarku bude? Co všechno v nich pořídíme? Jaké kapely nám zahrají nebo jaké další akce jsou pro nás připravené? To si poslechněte v rozhovoru se starostou Železného Brodu, panem Františkem Lufinkou.

 

STAVBA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2022

Další ročník architektonické soutěže Karla Hubáčka, Stavba roku Libereckého kraje má svého vítěze. Co se v soutěži hodnotí? Kdo vyhrál a proč? A jaké další vítězné stavby z minulých let můžeme v kraji navštívit? To nám poví hejtman Libereckého kraje, pan Martin Půta.

 

STABAT MATER

Ve spolupráci s festivalem Antonína Dvořáka pořádá jablonecké divadlo koncert Stabat Mater ve Starokatolickém kostele Povýšení sv. Kříže. Více si poslechněte v rozhovoru s ředitelem divadla v Jablonci, panem Pavlem Žurem.

 

CHRASTAVSKÉ SLAVNOSTI 2022

Jaké kapely nám zahrají na letošních Chrastavských slavnostech? Co všechno můžeme zažít nebo jakých sportovních akcí se na slavnostech můžeme zúčastnit? A jaké překvapení je pro nás na letošek připravené? To nám poví starosta Chrastavy, pan Michael Canov.

 

LETNÍ SEZÓNA V BAKOVĚ NAD JIZEROU

V Bakově nad Jizerou bude léto nabité! Bakov pro nás chystá spoustu akcí. Co všechno můžeme zažít? Bude letos Pojizerský folklórní festival? Nebo jak si můžeme zasoutěžit o bakovský poklad? Na to nám odpoví starosta Bakova nad Jizerou, pan Radim Šimáně.

 

JABLONEC PRO TURISTY

V Jablonci nad Nisou se otevírá nové bižuterní centrum Křišťálový ráj. Po 11 letech nahradí dosavadní Palace plus. Co nám Křišťálový ráj nabídne, co všechno zde uvidíme a kdy bude slavnostní otevření? To jsem pro vás zjistila u primátora Jablonce nad Nisou, pana Jiřího Čeřovského.

 

PLÁN ROZVOJE SPORTU PRO LIBERECKÝ KRAJ

Liberecký kraj má nový Plán rozvoje sportu. Platí do roku 2025 a podpoří činnost mládeže i sportovní akce. Kdo celý dokument vytvořil? Kolik peněz na podporu sportu půjde? A jaké oblasti kraj nejenom finančně podpoří? Na to nám odpověděl krajský náměstek Dan Ramzer.

 

OBLASTI DOTAČNÍCH PROGRAMŮ LIBERECKÉHO KRAJE

Liberecký kraj vyhlásil dotační programy pro letošní rok. Kolik peněz je v dotačním fondu? Na co konkrétně peníze půjdou? A jaké projekty je možné podpořit? Na to jsme se ptali hejtmana Libereckého kraje, Martina Půty.

 

DOTAČNÍ PROGRAMY LIBERECKÉHO KRAJE

Liberecký kraj ze svého dotačního fondu podpoří několik programů. Zážitková turistika, obnova památek a kulturní aktivity. Kolik peněz do jednotlivých programů půjde?  Kdo dotace obdrží a na co už kraj přispěl v minulosti? To jsme pro vás zjišťovali u krajské náměstkyně, Květy Vinklátové.

 

JABLONECKÁ PEČOVATELKA ROKU 2022

V Jablonci proběhne tradiční ocenění Jablonecké pečovatelky roku. Oceňuje výjimečné zásluhy v péči o potřebné a lidský přístup při poskytování sociální služby. Kdy a kde se slavnostní vyhlášení uskuteční? A na co všechno se můžeme těšit? Na to jsme se ptali náměstka Jablonce nad Nisou pana Davida Mánka.

 

ZACHOVÁNÍ STAVEBNÍCH ÚŘADŮ V OBCÍCH

Liberecký kraj vyzývá k zachování stavebních úřadů v obcích. Kolik stavebních úřadů v kraji by se podle navrhované novely mělo zrušit? Co by to pro nás znamenalo a jaký má kraj plán? Na to nám odpoví hejtman Libereckého kraje, Martin Půta.

 

CO SE CHYSTÁ V CHRASTAVĚ?

V Chrastavě se děje spoustu nového. Kdy bude připravená louka u hasičského muzea, jak to vypadá se stavbou nového koupaliště a kdy se můžeme těšit na jeho otevření? Na to nám odpoví starosta Chrastavy, pan Michael Canov. 

 

KOMUNITNÍ KOMPOSTOVÁNÍ V JABLONCI

Jablonec nad Nisou zahájil projekt komunitního kompostování. Kolik kompostérů v Jablonci je a kde je najdeme? Komu jsou určené? A proč bychom vlastně měli kompostovat? Na to jsme se ptali jabloneckého náměstka, pana Milana Kouřila.

 

ROZHOVOR S ŘEDITELEM SPŠS, PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ, PLÁNY NA ŠKOLNÍ ROK 2022/23

Jediná stavebka v Libereckém kraji. Jaké obory letos otevírá a jaká je jejich naplněnost? Poslechněte si v rozhovoru s ředitelem Střední průmyslové školy stavební, panem Radkem Ciklem.

 

PODPORA EKOLOGICKÉHO VYTÁPĚNÍ V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj v novém dotačním programu znovu podpoří ekologické vytápění. Na co se dotační program vztahuje, jaké jsou podmínky pro získání dotace, a do kdy můžete o dotaci žádat? To vše nám poví krajský radní, Jiří Ulvr.

 

SBD SEVER STAVÍ BYTY

SBD Sever je známé jako největší správce bytových domů v našem regionu. Staví i byty. Jaký projekt byl největší stavební akcí pro SBD Sever? Co staví teď? Jaké jsou výhody družstevního bydlení? To jsme pro vás zjišťovali u ředitele SBD Sever, Petra Černého.

 

TURISTICKÁ SEZÓNA V NOVÉM BORU

Nový Bor je brána do Lužických hor, město zeleně, zahrad a skla. Co je Cesta skla, kam se za ní vydat nebo jaké novinky pro nás Nový Bor chystá na letošní turistickou sezónu? To nám prozradil starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

 

DOMOV SENIORŮ BENEVITA

V Minkovicích u Liberce nově otevřeli Domov seniorů Benevita. Jakou má kapacitu nebo jaké nabízí služby probereme spolu s panem ředitelem sítě Domovů pro seniory Benevita, Jiřím Duškem.

 

JABLONEC - OPRAVY V KAMENNÉ ULICI

V Jablonci odstartovala v dubnu stavební sezóna. Jednou z největších staveb, kterou Jablonec začal, je stavba v Kamenné ulici. Co všechno se bude v Kamenné budovat nebo opravovat a kdy bude hotovo se dozvíte v rozhovoru s náměstkem jabloneckého primátora Petrem Roubíčkem.

 

 

JARNÍ ÚKLID TSML

Technické služby města Liberec se starají v průběhu roku o stovky kilometrů libereckých ulic, silnic, mostů a chodníků, které potřebují neustálou péči. Na konci března, začala společnost TSML s jarním úklidem Liberce.  Jak letošní zima poničila silnice, co se na jaře opravuje jako první nebo jak probíhá jarní úklid? Na to nám odpoví ředitel Technických služeb města Liberec Peter Kračun.

 

FOND TURÓW

Liberecký kraj zřídil fond Turow, přes který se budou rozdělovat peníze na řešení následků těžby v polském dole Turow u českých hranic. Kdo bude fond řídit, kolik je v něm peněz nebo jaké projekty fond podpoří nám poví hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

 

ZLATÍ MEDAILISTÉ V JABLONECKÉ ČESKÉ MINCOVNĚ

V jablonecké České mincovně uctili novými mincemi medailisty z Tokia. Na slavnostní ražbu přijali pozvání Jiří Lipták, Jiří Prskavec a paralympionici David Drahonínský a Adam Peška. Mincovna sportovcům věnovala zlaté a stříbrné mince, které si mohli sportovci dokonce sami vyrazit. Česká mincovna už uctila úspěchy českých sportovců z olympiády v Londýně a v Riu. Poslechněte si, jak se mince olympionikům líbily.

 

SETKÁVÁNÍ S OBČANY NA JABLONECKU

Jablonec znovu navazuje na dlouholetou tradici setkávání s občany. Na jaká místa za vámi vedení města vyjíždí? Co se bude dít nového nebo kdy setkání začnou? Na to jsme se ptali primátora Jablonce nad Nisou, Jiřího Čeřovského.

 

REGIONÁLNÍ POTRAVINA  LIBERECKÉHO KRAJE 2022

Liberecký kraj už po třinácté vyhlásil oblíbenou soutěž o nejkvalitnější potravinářské výrobky, které dělají místní farmáři a výrobci. Regionální potravina Libereckého kraje. Jak a kdy se přihlásit, jaké jsou podmínky nebo kdy budou výsledky soutěže se dozvíte v rozhovoru s krajským radním pro resort životního prostředí a zemědělství Václavem Židkem. 

 

NOVÝ DODAVATEL ELEKTŘINY PRO LIBERECKÝ KRAJ

Liberecký kraj má nového dodavatele elektřiny. Za jakou cenu teď bude elektřinu nakupovat nebo pro kolik organizací musí kraj elektřinu zajistit nám poví náměstek hejtmana Zbyněk Miklík.

 

APLIKACE PRO ZÁPIS PRVŇÁČKŮ DO JABLONECKÝCH ŠKOL

Jablonec má letos novou webovou aplikaci pro zápis prvňáčků.  Jak funguje, jaké jsou výhody, nebo kdy je den zápisu do jabloneckých škol jsme pro vás zjišťovali s jabloneckým náměstkem Davidem Mánkem.

  

LIBERECKÝ KRAJ POMÁHÁ UKRAJINĚ

Jak konkrétně pomáhá Liberecký kraj válečným uprchlíkům, jak funguje liberecké KACPU a kolika lidem už pomohlo si poslechněte v rozhovoru s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou.

 

ROZPOČET JABLONCE NA ROK 2022

Jablonec bude letos hospodařit s 1 milliardou a 400 miliony korun. Kam se rozdělí a jaké má Jablonec rezervy nám poví náměstek Milan Kouřil. 

 

JABLONECKÉ INVESTICE

Jaké projekty Jablonec v letošním roce plánuje, jakou částku bude investovat a co bude stát nejvíc peněz? Na to nám odpoví náměstek Petr Roubíček.

   

RE-USE CENTRUM V JABLONCI

Novinkou letošního roku v Jablonci je Re-use centrum. Jaké věci můžeme do centra odkládat, jak si můžeme věci koupit a kam půjdou vytěžené peníze? Na to se ptáme jabloneckého náměstka Milana Kouřila.

   

KÁCENÍ STROMŮ V LIBERCI

Kdo a podle čeho určuje jaké stromy se mají vykácet a jak se lidé o kácení dozvědí? To a mnohem víc si povíme v rozhovoru s paní Klárou Mikešovou z Technických služeb města Liberec.

    

JEŠTĚDSKÝ FRESH TRACK

Novinkou ve ski areálu Ještěd je Fresh Track. Díky němu si vychutnáte čerstvý ranní manšestr. Pozvánku na Ještěd pro vás má ředitel areálu Jakub Hanuš.

   

JAK TO VYPADÁ S JABLONECKÝMI KŘIŽOVATKAMI U PŘEHRADY?

Úpravy dvou křižovatek u jablonecké přehrady skončily. Co pomáhá lepšímu provozu? A jaké další úpravy se chystají na letošní rok? To se dozvíte v rozhovoru s jabloneckým náměstkem pro rozvoj města Petrem Roubíčkem.

   

V JABLONCI NAD NISOU VYHLÁSILI KAŽDOROČNÍ DOTAČNÍ PROGRAMY

Jak můžete zlepšit podmínky pro činnost Vašich organizací? Na koho se obrátit? To si poslechněte v rozhovoru s jabloneckým náměstkem Davidem Mánkem.