Vysílací studio: 48 512 12 12
Dopravní linka: 800 900 952
JOAN OSBORNE - One Of Us
Playlist
JOAN OSBORNE
One Of Us
Právě vysílá:
Hitrádio Contact
Rádio, které hraje...

PODCASTY - co se děje u vás

BIG BAND JAM 2022

V sobotu 10.9. 2022 se před libereckou radnocí koná tradiční festival Big Band Jam. Jaké kapely uslyšíme a co dalšího nás čeká, nám poví kapelní Big'O'Bandu, Marek Ottl.

 

TULIFEST 2022

V pátek 9.9.2022 se na náměstí před libereckou radnicí koná TULIFEST, pořádaný centrem Tulipan. Co je to za festival a na co všechno se můžeme těšit nám poví Šárka Fiege.

 

KRAJSKÉ DOŽÍNKY

Poděkování Zemi za její dary, oslavy úrody a zábavu – to opět nabídnou Krajské dožínky Libereckého kraje. Kdy se dožínky uskuteční, co se bude slavit, jaký bude program celé akce a jak je vyřešená doprava? Zeptala jsem se krajského radního pro životní prostředí a zemědělství, pana Václava Židka. 

 

PRÁZDNINY VE FRÝDLANTĚ

I když jsou prázdniny, ve Frýdlantě to žije. Na čem všem se ve pracuje? Jak se Frýdlant chystá na nový školní rok? A proč město připravuje novou třídu mateřské školy? Na to jsem se zeptala starosty Frýdlantu, pana Jirky Stodůlky. 

 

BAKOV NAD JIZEROU - OSLAVY 525 LET OD UDĚLENÍ MĚSTSKÝCH PRÁV

Bakov nad Jizerou letos oslaví výročí 525 let od udělení městských práv. Na letošní ročník oslav je pro nás nachystaná i zábavná novinka. Co to bude? Na co dalšího se můžeme těšit? Kdo nám na slavnostech zahraje a co je připraveno pro děti? To nám pověděl starosta Bakova, pan Radim Šimáně.

  

KŘIŠŤÁLOVÉ ÚDOLÍ

Už tři roky v Libereckém kraji úspěšně pokračuje projekt Křišťálového údolí. Co vlastně pojem Křišťálové údolí znamená? Jakou akci Liberecký kraj v rámci Křišťálového údolí na léto připravil? Jaký bude program a co všechno uvidíme? Na to jsem se zeptala hejtmana Libereckého kraje, pana Martina Půty.

  

BESIP - NEHODOVOST V LIBERECKÉM KRAJI

Léto je čas dovolených a výletů, za volantem tak trávíme mnohem více času. Jaká je situace v oblasti bezpečnosti v Libereckém kraji? Jaké jsou nejzávažnější příčiny dopravních nehod a jaké preventivní programy v této oblasti kraj organizuje? To jsme probrali s náměstkem hejtmana pro dopravu, Janem Svitákem. 

  

LÉTO V TANVALDU

V Tanvaldu probíhá přes léto jak spousta stavebních akcí, tak i těch kulturních. Co všechno se opravuje? Jak je na tom Tanvald s cenami energií? A kdy budou Tanvaldské slavnosti? Na to jsem se zeptala starosty Tanvaldu, pana Vladimíra Vyhnálka.

 

LÉTO V CHRASTAVĚ

Léto v Chrastavě bylo a je nabité. Jak se líbí nové koupaliště? Co Chrastava ještě chystá za kulturní akce? A co čeká Chrastavu v nejbližší době? Jaké jsou budoucí plány? Na to jsem se zeptala starosty Chrastavy, pana Michaela Canova. 

 

LÍPA MUSICA2022

Lípa Musica, festival vážné hudby, letos vstupuje do své třetí dekády. Jaký bude prolog festivalu a kdy bude zahajovací koncert? Na jaká místa festival zavítá a jaké novinky jsou pro letošní 21. ročník nachystané? Na to jsme se ptali ředitele festivalu Lípa Musica, pana Martina Prokeše.

 

FABRIKA 1861 - FESTIVAL MALÝCH PIVOVARŮ

Fabrika 1861 bývala dřív stará textilní továrna. Teď ožívá novým životem. Co se ve Fabrice 1861 všechno děje a jak bude probíhat festival malých pivovarů? Na to jsme se ptali ředitele Fabriky 1861, Sebastiana Kuršela. 

 

BESIP - MLADÍ ŘIDIČI

Mladí řidiči jsou považováni za jednu z nejvíce ohrožených skupin na silnicích. Čím jsou rizikoví a jak se liší od svých starších řidičských kolegů? A co bychom měli zlepšit ve vzdělávání řidičů, abychom je lépe ochránili? Na to jsem se zeptala šéf instruktora Týmu silniční bezpečnosti, Jirky Novotného. 

 

EURION SMRŽOVKA 2022

Ve Smržovce se bude opět konat festival Eurion Smržovka. Jaké kapely zahrají? Jaký další program je pro děti i pro dospělé nachystaný? A bude i letos soutěž Vystřel si ze svého starosty? Na to jsme se zeptali přímo starosty Smržovky, pana Marka Hotovce.

 

KŘIŠŤÁLOVÝ OSTROV V JABLONCI NAD NISOU

Křišťálové údolí je projekt Libereckého kraje, který má za cíl posílit turistický věhlas unikátního území sklářů. Jablonec nad Nisou nyní připravuje Křišťálový ostrov. Co je to Křišťálový ostrov, kde ho najdeme a s kým spolupracuje jsme se zeptali náměstka primátora Jablonce pro humanitní oblast Davida Mánka. 

 

LANOVÉ PARKY V LIBERECKÉM KRAJI

Chybí vám ve vašem letním seznamu zážitků ještě trochu adrenalinu? Přijeďte do jednoho z lanových parků v našem kraji. Kde všude lanové parky najdeme, který je u lidí nejoblíbenější a který je vhodný pro ty nejmenší? Na to jsme se ptali provozovatele lanových parků, Pepy Konejla.

 

ZHODNOCENÍ SVIJANY OPEN 2022

Jak se letošní challenger vydařil jsme probrali s s předsedou libereckého tenisového klubu, Ivanem Polívkou. 

 

BESIP - MOTORKÁŘI

Během léta brázdí silnice spousta motorkářů. Jedná se o jednu z nejohroženějších skupin na komunikacích. Jaké jsou typické chyby a nehody motorkářů a jak se jim vyhnout? To jsem probrali s šéf instruktorem Týmu silniční bezpečnosti, Jirkou Novotným.

 

ČESKO - POLSKÉ PROPOJENÍ

Bezpečně a plynule přes hranice je název chystaného projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi Českem a Polskem. Jak jinak ještě kraj podporuje přeshraniční dopravu a jak to vypadá se zlepšením železničního spojení z Čech do Polska? Na to jsme se ptali náměstka pro dopravu Libereckého kraje, pana Jana Svitáka.

 

CO SE DĚJĚ NA SVIJANY OPEN 2022

Jaké bylo zahájení, jak se vedlo v kvalifikaci českým sportovcům a kdo bude za čechy bojovat i dál? To jsme probrali se sportovním managerem Svijany Open, Honzou Stočesem. 

 

BESIP - CYKLISTÉ A BEZPEČNOST

K létu patří výlety a často jsou to výlety na kole. Co všechno dělá Liberecký kraj pro rozvoj a bezpečnost cyklistiky v našem kraji? Na co bychom si v provozu měli dát pozor? A jak bychom se měli chovat na elektrokole? Na to jsme se zeptali náměstka hejtmana pro dopravu, pana Jana Svitáka.

 

SVIJANY OPEN 2022

V Liberci se od 1. srpna koná největší sportovní akce tohoto léta. Turnaj Svijany Open 2022. Jakou tradici akce v kraji má a kdo ze sportovců se nám představí? Na to jsme se ptali manažera LTK, Tomáše Trska.

 

BESIP - CESTOVÁNÍ S DĚTMI

Jsou prázdniny, čas cestování. Jak jak je to s cestováním s dětmi? Jak je při dlouhé cestě zabavit nebo jakou autosedačku pro ně vybrat a jak ji správně upevnit? Na to jsme se ptali metodičky dopravní výchovy, Markéty Novotné.

 

 

LÉTO VE FRÝDLANTĚ

Léto plné zážitků můžete zažít kdekoliv v našem kraji. Třeba i ve Frýdlantě. Co pro nás Frýdlant na léto nachystal? Kdy promítají letní kina? Frýdlant aktivně řeší nedostatek parkovacích míst ve městě? Kde a kdy vznikne nové parkoviště? Na to jsme se zeptali starosty Frýdlantu, pana Jirky Stodůlky. 

 

LÉTO S IDOLEM

Navštívit turistická místa v Libereckém kraji a k tomu využít vlaková či autobusová spojení – to nabízí tzv. Léto s IDOLem. Jaké novinky v dopravě kraj na léto připravil? A kam můžeme s IDOLem vyrazit na výlet? To nám pověděl hejtman Libereckého kraje, Martin Půta. 

 

BESIP - DĚTI A KOLA

Léto a prázdniny v plném proudu. V provozu se tak pohybuje mnohem více dětí na kolech nebo koloběžkách. Na co si dát pozor? Jak děti na kolo správně vybavit? A jak co nejlépe dbát na jejich bezpečnost? To jsme probrali s metodičkou dopravní výchovy z Týmu silniční bezpečnosti, Markétou Novotnou.

 

AED V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj nakoupil už třetí zásilku defibrilátorů, které pomáhají zachraňovat životy. Komu konkrétně kraj defibrilátory předá? Kolik jich v našem regionu máme a kde všude je najdeme? Na to jsme se ptali krajského radního pro zdravotnictví, Vladimíra Richtera.

 

JABLONEC - CYKLOPRUHY V PALACKÉHO ULICI

Stavební práce na jedné z hlavních jabloneckých ulic – ulicI Palackého postoupily nejen ve Mšeně, ale i směrem výše k Hornímu náměstí. Kde budou práce pokračovat a kdy by mělo být hotovo? A co tu vlastně bude až stavba skončí? Na to jsme se ptali náměstka Jablonce, pana Petra Roubíčka. 

 

MOŽNOST TŘÍDĚNÍ OLEJŮ A TUKŮ V JABLONCI NAD NISOU

V Jablonci bylo nově rozmístěno deset speciálních nádob pro odkládání jedlých olejů a tuků z domácností. Opět tak byla rozšířena možnost třídění odpadu. Čím se nádoby liší od klasických kontejnerů a jaké tuky v nich můžeme likvidovat? Na to jsme se ptali jabloneckého náměstka, pana Milana Kouřila.

 

AREÁL ROKYTNICE NAD JIZEROU - LETNÍ SEZÓNA

K létu patří zážitky a za těmi můžeme vyrazit třeba do Areálu v Rokytnici nad Jizerou. Co všechno v Rokytnici najdeme? Jaký je letní provoz lanovky a bikeparku a jaké akce pro nás Rokytnice na léto nachystala? Na to jsme se ptali ředitele areálu, pana Víti Pražáka.

 

LANOVÉ PARKY 

K létu patří zážitky a ty vám lanové parky v Libereckém kraji přinesou určitě! Kde všude je najdete? Které jsou vhodné pro děti a které zaručí přísun adrenalinu? A jaké atrakce jednotlivé parky nabízí? Na to jsme se ptali provozovatele Pepy Konejla.

 

OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE 2022

Kolik sportovců z Libereckého kraje se na olympiádu vypraví a v jakých disciplínách budou soutěžit? Kdy a kde se hry uskuteční? Na to jsme se ptali libereckého náměstka pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti,  pana Dana Ramzera.

 

DR. KLAIN - 5 TIPŮ PRO CESTOVÁNÍ S BRÝLEMI

Blíží se čas dovolených. Pro všechny, kdo nosí brýle jsme zjistili pár rad, jak si kvůli brýlím nepokazit dovolenou. Na co si dát pozor ještě před odjezdem? Co si zabalit s sebou? A jak si na sluníčku chránit oči? Na to odpoví optometrista ze sítě optik Dr. Klain, pan Jiří Strnad.

 

DFXŠ - NIKOLA ŠUHAJ LOUPEŽNÍK

V libereckém Šaldově divadle startuje poslední premiéra letošní divadelní sezóny. Olbrachtův Nikola Šuhaj Loupežník. Slavný příběh o legendárním podkarpatském zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával a nikdy nikoho nezabil, leda v sebeobraně nebo ze spravedlivé msty, znovu ožívá, tentokrát v nové dramatizaci a se staronovými písněmi Petra Ulrycha. Poslechněte si rozhovor s režisérem představení, panem Petrem Svojtkou.

 

KOLOBĚŽKY JABLONECKÝM ŠKOLÁKŮM

Jablonec nad Nisou na konci loňského roku podpořil Program pohybové gramotnosti. Co je smyslem projektu? Kolik školek Jablonec podpořil a ještě podpoří? A kde se spustí projekt koloběžky pro děti 2. stupně? Na to nám odpověděl náměstek primátora Jablonce, pan David Mánek.

 

FRÝDLANT SE BAVÍ

Ve Frýdlantu se v sobotu 18.6.2022 koná akce Frýdlant se baví. Na náměstí a v městském parku pro nás bude připravený bohatý program. Tržnice, koncerty.. Kdo nám zahraje? A co dalšího si ve Frýdlantu můžeme užít a vyzkoušet? To nám poví vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu ve Frýdlantu, paní Iva Beranová.

  

ROSA LIBEREC

V Liberci se otevírá nový domov pro seniory, Centrum RoSa. Kdy se otevře? Jsou ještě volná místa? Kolik ubytování v RoSe stojí a jaké jsou možné způsoby financování ubytování si poslechněte v rozhovoru s tvůrkyní projektu, paní Annou Ježkovou.

 

TSML - ÚDRŽBA A SEČENÍ ZELENĚ

Technické služby města Liberec se pouští do další péče o město. Tentokrát je to údržba a sečení zeleně. Co všechno má TSML na starosti? Jak velký tým se nám o město stará a jak vůbec údržba probíhá? To jsme probrali s ředitelem TSML, panem Peterem Kračunem.

 

REKONSTRUKCE SEMILSKÉ NEMOCNICE

Semilská nemocnice se dočká rekonstrukce. Které pavilony se budou rekonstruovat? Co všechno se konkrétně opraví a jaké nové prostory vzniknou v semilské nemocnici? To jsem pro vás zjišťovala u krajského radního, pana Vladimíra Richtera.

 

ŽELEZNOBRODSKÝ JARMARK 10.-12.6.

O víkendu se v Železném Brodě koná Železnobrodský Jarmark. Kolik stánků na jarmarku bude? Co všechno v nich pořídíme? Jaké kapely nám zahrají nebo jaké další akce jsou pro nás připravené? To si poslechněte v rozhovoru se starostou Železného Brodu, panem Františkem Lufinkou.

 

STAVBA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2022

Další ročník architektonické soutěže Karla Hubáčka, Stavba roku Libereckého kraje má svého vítěze. Co se v soutěži hodnotí? Kdo vyhrál a proč? A jaké další vítězné stavby z minulých let můžeme v kraji navštívit? To nám poví hejtman Libereckého kraje, pan Martin Půta.

 

STABAT MATER

Ve spolupráci s festivalem Antonína Dvořáka pořádá jablonecké divadlo koncert Stabat Mater ve Starokatolickém kostele Povýšení sv. Kříže. Více si poslechněte v rozhovoru s ředitelem divadla v Jablonci, panem Pavlem Žurem.

 

CHRASTAVSKÉ SLAVNOSTI 2022

Jaké kapely nám zahrají na letošních Chrastavských slavnostech? Co všechno můžeme zažít nebo jakých sportovních akcí se na slavnostech můžeme zúčastnit? A jaké překvapení je pro nás na letošek připravené? To nám poví starosta Chrastavy, pan Michael Canov.

 

LETNÍ SEZÓNA V BAKOVĚ NAD JIZEROU

V Bakově nad Jizerou bude léto nabité! Bakov pro nás chystá spoustu akcí. Co všechno můžeme zažít? Bude letos Pojizerský folklórní festival? Nebo jak si můžeme zasoutěžit o bakovský poklad? Na to nám odpoví starosta Bakova nad Jizerou, pan Radim Šimáně.

 

JABLONEC PRO TURISTY

V Jablonci nad Nisou se otevírá nové bižuterní centrum Křišťálový ráj. Po 11 letech nahradí dosavadní Palace plus. Co nám Křišťálový ráj nabídne, co všechno zde uvidíme a kdy bude slavnostní otevření? To jsem pro vás zjistila u primátora Jablonce nad Nisou, pana Jiřího Čeřovského.

 

PLÁN ROZVOJE SPORTU PRO LIBERECKÝ KRAJ

Liberecký kraj má nový Plán rozvoje sportu. Platí do roku 2025 a podpoří činnost mládeže i sportovní akce. Kdo celý dokument vytvořil? Kolik peněz na podporu sportu půjde? A jaké oblasti kraj nejenom finančně podpoří? Na to nám odpověděl krajský náměstek Dan Ramzer.

 

OBLASTI DOTAČNÍCH PROGRAMŮ LIBERECKÉHO KRAJE

Liberecký kraj vyhlásil dotační programy pro letošní rok. Kolik peněz je v dotačním fondu? Na co konkrétně peníze půjdou? A jaké projekty je možné podpořit? Na to jsme se ptali hejtmana Libereckého kraje, Martina Půty.

 

DOTAČNÍ PROGRAMY LIBERECKÉHO KRAJE

Liberecký kraj ze svého dotačního fondu podpoří několik programů. Zážitková turistika, obnova památek a kulturní aktivity. Kolik peněz do jednotlivých programů půjde?  Kdo dotace obdrží a na co už kraj přispěl v minulosti? To jsme pro vás zjišťovali u krajské náměstkyně, Květy Vinklátové.

 

JABLONECKÁ PEČOVATELKA ROKU 2022

V Jablonci proběhne tradiční ocenění Jablonecké pečovatelky roku. Oceňuje výjimečné zásluhy v péči o potřebné a lidský přístup při poskytování sociální služby. Kdy a kde se slavnostní vyhlášení uskuteční? A na co všechno se můžeme těšit? Na to jsme se ptali náměstka Jablonce nad Nisou pana Davida Mánka.

 

ZACHOVÁNÍ STAVEBNÍCH ÚŘADŮ V OBCÍCH

Liberecký kraj vyzývá k zachování stavebních úřadů v obcích. Kolik stavebních úřadů v kraji by se podle navrhované novely mělo zrušit? Co by to pro nás znamenalo a jaký má kraj plán? Na to nám odpoví hejtman Libereckého kraje, Martin Půta.

 

CO SE CHYSTÁ V CHRASTAVĚ?

V Chrastavě se děje spoustu nového. Kdy bude připravená louka u hasičského muzea, jak to vypadá se stavbou nového koupaliště a kdy se můžeme těšit na jeho otevření? Na to nám odpoví starosta Chrastavy, pan Michael Canov. 

 

KOMUNITNÍ KOMPOSTOVÁNÍ V JABLONCI

Jablonec nad Nisou zahájil projekt komunitního kompostování. Kolik kompostérů v Jablonci je a kde je najdeme? Komu jsou určené? A proč bychom vlastně měli kompostovat? Na to jsme se ptali jabloneckého náměstka, pana Milana Kouřila.

 

ROZHOVOR S ŘEDITELEM SPŠS, PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ, PLÁNY NA ŠKOLNÍ ROK 2022/23

Jediná stavebka v Libereckém kraji. Jaké obory letos otevírá a jaká je jejich naplněnost? Poslechněte si v rozhovoru s ředitelem Střední průmyslové školy stavební, panem Radkem Ciklem.

 

PODPORA EKOLOGICKÉHO VYTÁPĚNÍ V LIBERECKÉM KRAJI

Liberecký kraj v novém dotačním programu znovu podpoří ekologické vytápění. Na co se dotační program vztahuje, jaké jsou podmínky pro získání dotace, a do kdy můžete o dotaci žádat? To vše nám poví krajský radní, Jiří Ulvr.

 

SBD SEVER STAVÍ BYTY

SBD Sever je známé jako největší správce bytových domů v našem regionu. Staví i byty. Jaký projekt byl největší stavební akcí pro SBD Sever? Co staví teď? Jaké jsou výhody družstevního bydlení? To jsme pro vás zjišťovali u ředitele SBD Sever, Petra Černého.

 

TURISTICKÁ SEZÓNA V NOVÉM BORU

Nový Bor je brána do Lužických hor, město zeleně, zahrad a skla. Co je Cesta skla, kam se za ní vydat nebo jaké novinky pro nás Nový Bor chystá na letošní turistickou sezónu? To nám prozradil starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

 

DOMOV SENIORŮ BENEVITA

V Minkovicích u Liberce nově otevřeli Domov seniorů Benevita. Jakou má kapacitu nebo jaké nabízí služby probereme spolu s panem ředitelem sítě Domovů pro seniory Benevita, Jiřím Duškem.

 

JABLONEC - OPRAVY V KAMENNÉ ULICI

V Jablonci odstartovala v dubnu stavební sezóna. Jednou z největších staveb, kterou Jablonec začal, je stavba v Kamenné ulici. Co všechno se bude v Kamenné budovat nebo opravovat a kdy bude hotovo se dozvíte v rozhovoru s náměstkem jabloneckého primátora Petrem Roubíčkem.

 

 

JARNÍ ÚKLID TSML

Technické služby města Liberec se starají v průběhu roku o stovky kilometrů libereckých ulic, silnic, mostů a chodníků, které potřebují neustálou péči. Na konci března, začala společnost TSML s jarním úklidem Liberce.  Jak letošní zima poničila silnice, co se na jaře opravuje jako první nebo jak probíhá jarní úklid? Na to nám odpoví ředitel Technických služeb města Liberec Peter Kračun.

 

FOND TURÓW

Liberecký kraj zřídil fond Turow, přes který se budou rozdělovat peníze na řešení následků těžby v polském dole Turow u českých hranic. Kdo bude fond řídit, kolik je v něm peněz nebo jaké projekty fond podpoří nám poví hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

 

ZLATÍ MEDAILISTÉ V JABLONECKÉ ČESKÉ MINCOVNĚ

V jablonecké České mincovně uctili novými mincemi medailisty z Tokia. Na slavnostní ražbu přijali pozvání Jiří Lipták, Jiří Prskavec a paralympionici David Drahonínský a Adam Peška. Mincovna sportovcům věnovala zlaté a stříbrné mince, které si mohli sportovci dokonce sami vyrazit. Česká mincovna už uctila úspěchy českých sportovců z olympiády v Londýně a v Riu. Poslechněte si, jak se mince olympionikům líbily.

 

SETKÁVÁNÍ S OBČANY NA JABLONECKU

Jablonec znovu navazuje na dlouholetou tradici setkávání s občany. Na jaká místa za vámi vedení města vyjíždí? Co se bude dít nového nebo kdy setkání začnou? Na to jsme se ptali primátora Jablonce nad Nisou, Jiřího Čeřovského.

 

REGIONÁLNÍ POTRAVINA  LIBERECKÉHO KRAJE 2022

Liberecký kraj už po třinácté vyhlásil oblíbenou soutěž o nejkvalitnější potravinářské výrobky, které dělají místní farmáři a výrobci. Regionální potravina Libereckého kraje. Jak a kdy se přihlásit, jaké jsou podmínky nebo kdy budou výsledky soutěže se dozvíte v rozhovoru s krajským radním pro resort životního prostředí a zemědělství Václavem Židkem. 

 

NOVÝ DODAVATEL ELEKTŘINY PRO LIBERECKÝ KRAJ

Liberecký kraj má nového dodavatele elektřiny. Za jakou cenu teď bude elektřinu nakupovat nebo pro kolik organizací musí kraj elektřinu zajistit nám poví náměstek hejtmana Zbyněk Miklík.

 

APLIKACE PRO ZÁPIS PRVŇÁČKŮ DO JABLONECKÝCH ŠKOL

Jablonec má letos novou webovou aplikaci pro zápis prvňáčků.  Jak funguje, jaké jsou výhody, nebo kdy je den zápisu do jabloneckých škol jsme pro vás zjišťovali s jabloneckým náměstkem Davidem Mánkem.

  

LIBERECKÝ KRAJ POMÁHÁ UKRAJINĚ

Jak konkrétně pomáhá Liberecký kraj válečným uprchlíkům, jak funguje liberecké KACPU a kolika lidem už pomohlo si poslechněte v rozhovoru s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou.

 

ROZPOČET JABLONCE NA ROK 2022

Jablonec bude letos hospodařit s 1 milliardou a 400 miliony korun. Kam se rozdělí a jaké má Jablonec rezervy nám poví náměstek Milan Kouřil. 

 

JABLONECKÉ INVESTICE

Jaké projekty Jablonec v letošním roce plánuje, jakou částku bude investovat a co bude stát nejvíc peněz? Na to nám odpoví náměstek Petr Roubíček.

   

RE-USE CENTRUM V JABLONCI

Novinkou letošního roku v Jablonci je Re-use centrum. Jaké věci můžeme do centra odkládat, jak si můžeme věci koupit a kam půjdou vytěžené peníze? Na to se ptáme jabloneckého náměstka Milana Kouřila.

   

KÁCENÍ STROMŮ V LIBERCI

Kdo a podle čeho určuje jaké stromy se mají vykácet a jak se lidé o kácení dozvědí? To a mnohem víc si povíme v rozhovoru s paní Klárou Mikešovou z Technických služeb města Liberec.

    

JEŠTĚDSKÝ FRESH TRACK

Novinkou ve ski areálu Ještěd je Fresh Track. Díky němu si vychutnáte čerstvý ranní manšestr. Pozvánku na Ještěd pro vás má ředitel areálu Jakub Hanuš.

   

JAK TO VYPADÁ S JABLONECKÝMI KŘIŽOVATKAMI U PŘEHRADY?

Úpravy dvou křižovatek u jablonecké přehrady skončily. Co pomáhá lepšímu provozu? A jaké další úpravy se chystají na letošní rok? To se dozvíte v rozhovoru s jabloneckým náměstkem pro rozvoj města Petrem Roubíčkem.

   

V JABLONCI NAD NISOU VYHLÁSILI KAŽDOROČNÍ DOTAČNÍ PROGRAMY

Jak můžete zlepšit podmínky pro činnost Vašich organizací? Na koho se obrátit? To si poslechněte v rozhovoru s jabloneckým náměstkem Davidem Mánkem.