Vysílací studio: 48 512 12 12
Dopravní linka: 800 900 952
HODINY - Souhvězdí
Playlist
HODINY
Souhvězdí
Právě vysílá:
Hitrádio Contact
Rádio, které hraje...

XINDL X a jeho Terapie

Ondřej Ládek, písničkář a scénárista, známější pod svým pseudonymem Xindl X, vydává nové album. Nese název Terapie a přináší barevnou škálu písní. Jde o nejosobitější a nejotevřenější, téměř až zpovědní desku, kterou Xindl X pokřtí a představí svým fanouškům na svém dosud největším koncertě 25. listopadu 2021 v pražském O2 Universu!

„Všechny písničky na desku jsem napsal během lockdownu, v první vlně covidu. Skládání a textování bylo to jediné, co mi pomáhalo držet si víru, že svět je stále normální. Že nežijeme konec světa. Vždy ráno vstát, vzít si kytaru a začít skládat, to pro mě byla Terapie, abych se nezbláznil, ” vysvětluje název novinkového počinu Xindl X. 

Spolu s albem, které obsahuje 11 skladeb, vychází i nový videoklip k singlu Lovec perel, který Ondřej Ládek napsal pro svoji ženu... 

 „Hudebně jsem chtěl, aby deska byla hodně barevná. Chtěl jsem tam mít písně folkové s nádechem country a americany a stejně tak moderní popové písně, co se nebojí elektroniky. A ideálně tyto vlivy míchat i uvnitř jednotlivých písní. Věřím, že se to povedlo. Mám radost, že na desce je, jak takřka táboráková Má chata, můj hrad, tak vyloženě elektronické Neony, a ostatní písně mezi těmito póly oscilují," charakterizuje Terapii sám zpěvák. 

cd_xindl_x_terapie

Nové album je opravdu žánrově nejpestřejší z dosavadní tvorby Xindla X.  Objeví se zde zbrusu nové, ale i již dříve vydané singly, jako jsou Sebelovesong, Něco je ve vzduchu nebo Má chata, můj hrad, které již byly zařazeny i do koncertních setlistů v rámci letní festivalové sezóny. Skladba Má chata, můj hrad zároveň doprovází nový komediální seriál České televize - Osada.

Touha po pestrosti byl i jeden z důvodů, proč jsem na desce dělal se dvěma producenty. Na jedné straně s Dalíkem Cidlinským, který byl u vzniku většiny mých dosavadních desek, takže často zná moje představy o směrování písničky ještě, než mu je řeknu, na druhé s Honzou Steinsdorferem, s nímž jsem nikdy předtím nedělal, takže jsme spolu mohli zkoušet uchopit moje skladby úplně jinak, než jsem to dřív zkoušel. Zásadní osobou desky je i kytarista Pepa Štěpánek, o němž jsem vždycky věděl, že umí hrát skvěle jak folk a country, tak moderní pop. A proto svými kytarovými party tmelí světy obou producentů k sobě," dodává Xindl X.