Vysílací studio: 48 512 12 12
Dopravní linka: 800 900 952
JELEN - Touha a pláč
Playlist
JELEN
Touha a pláč
Právě vysílá:
Hitrádio Contact
Rádio, které hraje...

SLZA společně s Monikou Bagárovou!

Skupina Slza představuje novou píseň Červánky, ke které si Petr Lexa s Lukášem Bundilem přizvali zpěvačku Moniku Bagárovou. Romantickou písní s poetickým a chytlavým refrénem nás duet bere do prosluněných vinic Mikulova a Valtic, a přináší dokonalou atmosféru babího léta. Za písní stojí opět britský producent Oliver Som. „Několikrát do roka za námi jezdí, na týden se zavřeme někde na chalupě a skládáme. Měl za námi přiletět i na jaře, ale kvůli lockdownu to nebylo možné, tak jsme zkusili věc, která tou dobou byla již ve světě běžná – zkusili jsme skládat online, “ přiblížil počátky vzniku singlu zpěvák Petr Lexa, který se sám postaral i o text.

„V textu jsem měl od první chvíle jasno. Když se dívám do poznámek z letošního května, najdu tam fráze jako „konec léta“, „nad námi červánky“, „opilí láskou“, „ranní slunce“. Tohle byly moje dojmy po prvním poslechu pracovního dema. Z toho se tak nějak přirozeně vyklubal příběh dvou lidí a jejich letního románku, který možná přečká i zimní mrazy a bude z něj něco víc, anebo skončí spolu s létem a jim zůstanou jen krásný vzpomínky," říká Lexa.

Ke spolupráci pak pánové oslovili Moniku Bagárovou. „Bylo mi potěšením spolupracovat s klukama ze Slzy. Zazpívat si jiný styl muziky, vidět, jak pracuji ve studiu jiní hudebníci a nabírat další zajímavé zkušenosti, to je pro mě vždycky zážitek. Moc milá spolupráce a krásný song, “ pochvaluje si zpěvačka.

Letní videoklip se odehrává v okolí Mikulova a Valtic, čímž se nám všem naskýtá romantický pohled na vinice a překrásné monumentální památky. V hlavních rolích tak vystupuje nejen panorama vinařství Obelisk, ale kupříkladu i klasicistní památník zdobený postavami z antické mytologie – Kolonáda na Reistně. „I přes nepopulární brzké vstávání ve 4:30, abychom stihli východ slunce, následné šestnáctihodinové natáčení probíhalo v supr atmosféře a vše odsýpalo, “ popsal natáčení režisér klipu Radim Věžník. „Jižní Morava je pro mě symbolem léta, pohody a romantiky – to všechno jsme se snažili v klipu zachytit. Vybrali jsme ty nejkrásnější památky a přírodu v okolí Mikulova a Valtic. Mám to tam moc rád. Navíc jsme vychytali snad poslední letní den, kdy bylo do rána úplně jasno a pražilo slunce, takže se nám díky tomu podařilo zachytit nádherný záběry," dodává závěrem zpěvák Petr Lexa.

Na nový klip Červánky se můžete podívat zde: