Vysílací studio: 48 512 12 12
Dopravní linka: 800 900 952
PANIC! AT THE DISCO - High Hopes
Playlist
PANIC! AT THE DISCO
High Hopes
Právě vysílá:
Hitrádio Contact
Rádio, které hraje...

ABBA hlásí velký comeback!

Slavná švédská ABBA, nejúspěšnější popová skupina všech dob, oznámila, že se poprvé po čtyřiceti letech vrací se sérií koncertů, na které uvidíme digitální Agnethu, Björna, Bennyho a Anni-Frid s desetičlennou kapelou v londýnské ABBA aréně postavené pouze pro tento účel. První koncert se uskuteční 27. května 2022, a před ním vyjde 5.listopadu 2021 zbrusu nové studiové album.  

Digitální verze členů skupiny ABBA byly vytvořeny po týdnech a měsících práce pomocí techniky snímání pohybu (tzv. motion-capture) ve spolupráci všech čtyř členů kapely a 850členného týmu Industrial Light & Magic, společnosti založené Georgem Lucasem, pro něž je to první vstup do hudebního průmyslu.  

Nyní, neuvěřitelných 40 let od jejich posledního studiového alba The Visitors, nahrála ABBA nejen dvě nové písně I Still Have Faith In You a Don´t Shut Me Down, které obě zazní na koncertech, ale i celé nové album. Deska Voyage, kterou společně nahráli v Bennyho studiu ve Stockholmu, bude celosvětově vydána 5. listopadu.  

abba_voyage_album 

Vzkaz skupiny ABBA fanouškům:

Už je to nějaký čas, co jsme spolu dělali hudbu. Vlastně skoro 40 let. Na jaře 1982 jsme si udělali přestávku a teď jsme se rozhodli, že je čas ji ukončit. Říká se, že bylo bláznivé čekat více než 40 let mezi alby, ale i tak jsme prostě navázali na album „The Visitors“. Abychom řekli pravdu, hlavní inspirace k opětovnému nahrávání pochází z naší účasti na vytvoření toho nejpodivnějšího a nejvelkolepějšího koncertu o jakém jste kdy mohli snít. Příští jaro budeme moci sedět v publiku a sledovat, jak naše digitální já předvádějí naše písně na pódiu ve vlastní aréně postavené v Londýně. Divné a úžasné!  

Děkujeme, že jste čekali – je čas začít novou cestu. 

(Benny) „Je těžké říci, co mě na tomto projektu nejvíce bavilo. Jestli je to vytváření koncertu společně se všemi nebo to, že jsme mohli být spolu po čtyřiceti letech zase ve studiu. Myslím, že slyšet znovu zpívat Fridu a Agnethu je těžké něčím překonat. Když přijdete do arény, budete mít všechny čtyři společně s naprosto dokonalou desetičlennou kapelou. A i když ne v lidském těle, budeme díky práci kreativního týmu a ILM právě tam s vámi.“ 

(Anni-Frid) „Ty první sessions v roce 2018 byly taková zábava, a když Benny zavolal a zeptal se, jestli bych ještě nezpívala, skočila jsem na to! A ty písničky! Můj respekt a láska patří těmto výjimečně talentovaným, skutečně geniálním skladatelům! Byla to radost znovu pracovat jako kapela. Jsem tak nadšená z toho, co jsme udělali, a doufám, že to stejně budou cítit i naši fanoušci.“ 

(Agnetha) „Když jsme se dali dohromady ve studiu, neměla jsem tušení, co očekávat ... Ale Bennyho nahrávací studio je tak přátelské a bezpečné prostředí, a než jsem se nadála, opravdu jsem si to užívala! Těžko uvěřit, že konečně nadešel okamžik podělit se o to se světem!“ 

(Björn) „Ty dvě jsou tak úžasné zpěvačky. Totálně mě dostalo, jak ty písně přednesly. Jsou to opravdové hudebnice, naprosto nezaujaté kouzlem popových hvězd, a přitom se skvěle baví svou kreativitou v nahrávacím studiu. Projekt „Voyage“ do nás vložil nový život více než jedním způsobem.” 

Na videoklip k písni I Still Have Faith In You se můžete mrknout zde: