Vysílací studio: 48 512 12 12
Dopravní linka: 800 900 952
R.E.M. - Losing My Religion
Playlist
R.E.M.
Losing My Religion
Právě vysílá:
Hitrádio Contact
Rádio, které hraje...

K volbám do Evropského parlamentu jdeme už za půl roku!

K volbám do Evropského parlamentu jdeme už za půl roku!
Datum: 6. 1. 2024
Autor: Michal Merenda

Ve dnech 6.–9. června 2024 se miliony Evropanů zúčastní utváření budoucnosti evropské demokracie v evropských volbách. Jedná se o jedinečný okamžik, kdy všichni můžeme společně rozhodovat o budoucnosti Evropské unie. Hlasování je vždy důležité, ať už na místní, národní nebo evropské úrovni. Je to skvělá příležitost vyjádřit se k tématům, na nichž vám záleží.

Je snadné zapomenout, na kolik lidí budou mít výsledky voleb do Evropského parlamentu vliv. Evropský parlament přijímá právní předpisy, které se týkají všech: velkých zemí i malých komunit, mocných firem i mladých začínající podniků, globálních i místních. Právní předpisy EU se týkají většiny priorit lidí: životního prostředí, bezpečnosti, migrace, sociálních politik, práv spotřebitelů, ekonomiky, právního státu a mnoha dalších. V současné době má každé téma, které je důležité na národní úrovni, také evropský rozměr. Váš hlas rozhodne, kteří poslanci Evropského parlamentu vás budou zastupovat při práci na nových právních předpisech, a ovlivní volbu Evropské komise. Tato rozhodnutí budou mít vliv na váš každodenní život a životy mnoha dalších lidí.

Ve světě, který je stále složitější, nestabilní a vzájemně propojený, se Evropská unie zabývá globálními výzvami, které nemůže žádná země EU úspěšně řešit sama. Řešení mnoha problémů, s nimiž se potýkáme, není malý úkol – a hlasování ve volbách je způsobem, jak mít vliv na způsob jejich řešení.

Fakta a čísla: jak vypadá nový Parlament | Zpravodajství | Evropský parlament